23:44

Nirnberg osvojio nemački kup

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbaleri Nirnberga pobednici su ovogodišnjeg DFB kupa U finalu nemačkog kupa "Klub" je na Olimpijskom stadionu u Berlinu, pred 74.400 gledalaca, pobedio šampiona Bundeslige Štutgart rezultatom 3:2 posle produžetka. Pobednički gol za ekipu iz Franačke dao je Danac Jan Kristijansen u 109. minutu.

Uzbudljiva utakmica počela je pogotkom Kakaua posle 20 minuta igre, ali je Marek Mintal brzo izjednačio.

Prvi veliki problem za Štutgart bilo je isključenje Kakaua posle pola sata igre. Malo zatim Fernando Meira je grubim startom povredio Mintala.

Početkom drugog poluvremena Marko Engelhart pogađa za prednost Nirnberga, ali je produžetke obezbedio Pavel Pardo iz penala u 80. minutu, pošto je Rafael Šefer oborio Marija Gomeza.

Odluka je pala početkom drugog produžetka, kada Timo Hildebrand nije uspeo da zaustavi Kristijansenov udarac.

Tako je Nirnberg osvojio DFB Kup četvrti put u istoriji, a prvi put posle 1962. godine. Od osnivanja Bundeslige ova trofejna ekipa (9 titula šampiona Nemačke) nije osvojila nijedan trofej do berlinskog finala 2007. godine.

Štutgartu je to drugi poraz u pet finala kupa, a njime je sprečen prvi pohod virtemberške ekipe na duplu krunu.