17:57

Nemačka: Pobede Šalkea i Štutgarta

Izvor: MR

Autor: MR

Fudbaleri Šalkea zadržali su vodeću poziciju u Bundesligi nakon utakmica 32. kola. Ekipa iz Gelzenkirhena pobedila je kod kuće Nirnberg sa 1:0. Jedini gol postigao je nemački reprezentativac Kevin Kuranji u 63. minutu. Šalke je tako zadržao bod prednosti na vrhu tabele, a drugo mesto i dalje zauzima odlični Štutgart, koji je na stadionu “Gotlib-Dajmler” savladao Majnc sa 2:0. Golove su postigli defanzivac Fernando Meira u 26. minutu i vezni fudbaler Roberto Hilbert u 63. minutu.

To je čak šesta uzastopna pobeda Štutgarta u Bundesligi u seriji koja ih je uvela u trku za šampionsku titulu. Sada imaju čak četiri boda više od trećeplasiranog Verdera, koji u nedelju igra protiv Herte u Berlinu.

Bajern je izgubio sve šanse za plasman u Ligu šampiona sledeće sezone. Ekipa Otmara Hicfelda odigrala je u gostima protiv Borusije iz Menhengladbaha nerešeno 1:1.

Hamburger je, posle iznenađujuće pobede nad Bajernom u prošlom kolu, izgubio od Bohuma sa 3:0 kod kuće, a najubedljiviji trijumf runde ostvario je Ajntraht, koji je u Frankfurtu savladao Alemaniju sa 4:0 u direktnom okršaju za opstanak u Bundesligi.