23:13

Grupa D: Nemačka lako sa Slovacima

Izvor: MR

Autor: MR

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je na gostovanju Slovačku sa 4:1 u najzanimljivijem meču grupe D. Slovaci su posle pobede u Velsu najavljivali još 3 boda iz meča sa Nemcima, ali su već na poluvremenu gubili sa 0:3, uz golove Podolskog, Balaka i Švajnštajgera. Podolski je u drugom poluvremenu postigao još jedan pogodak za laku pobedu Nemaca, treću iz isto toliko mečeva u kvalifikacijama za EURO 2008.

Vodeću poziciju u grupi zadržala je Češka osvajanjem boda u Dablinu protiv Irske, 1:1. Česi su se protiv desetkovane i prežaljene Irske zadovoljili remijem, čime su zadržali prvu poziciju, sa bodom prednosti ispred Nemačke. Posle katastrofalnog poraza na Kipru, 2:5, Irci su išli na sve ili ništa i poveli u 61. minutu kada je Kilbejn zakucao loptu u mrežu na dodavanje Dafa. Medjutim, samo dva minuta kasnije, Koler je izjednačio snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca. 5 minuta pre kraja Kin je imao odličnu priliku za pobedu domaćih, ali je šutirao pored gola kada se činilo da mu je teže da promaši.

U preostalom meču u grupi, selekcija Velsa se oporavila od teškog poraza iz meča sa Slovačkom, pobedom nad Kiprom sa 3:1. Golove su postigli Kumas i Ernšo u prvom i Belami u drugom poluvremenu.

Slovačka – Nemačka 1:4