SCG - Obala Slonovače iz 2:0 u 2:3

Vladimir NovakovićIzvor: B92 Svet

Fudbalska reprezentacija SCG porazom je završila takmičenje na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Desetkovani tim „plavih“ poražen je od Obale Slonovače rezultatom 3:2, iako je posle 20 minuta imao dva gola prednosti. Golove su postigli Nikola Žigić u 10. i Saša Ilić u 20. minutu.

U međuvremenu, povređen je Mladen Krstajić, koga je zamenio Albert Nađ. Nađ će se na terenu zadržati manje od pola sata zbog dva žuta kartona, a pre njegovog isključenja pred samo poluvreme Obala Slonovače je smanjila na 2:1.

Krivac za gol je Milan Dudić, koji je bez potrebe uhvatio loptu pred svojim golom, a Aruna Dindan je iz penala pogodio mrežu. U nastavku Dindan je iz igre izjednačio, samo pola minuta pošto je povređeni Žigić ustupio mesto Savi Miloševiću.

U finišu Dudićeva ruka skrivila je još jedan penal, koji Bonaventir Kalu pretvara u 3:2 šest minuta pre kraja. U nadoknadi vremena isključen je i Siril Domoro, takođe zbog dva žuta kartona.

Opširnije na našoj specijalnoj stranici.

Deportivo doveo Rikija

Dosadašnji napadač Hetafea Riki potpisao je ugovor sa španskim prvoligašem Deportivom iz La Korunje, saopšteno je danas na internet sajtu tog kluba. Španski mediji

Fudbal četvrtak 22.06. 15:14 Komentara: 0