22:59

SCG - Obala Slonovače iz 2:0 u 2:3

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbalska reprezentacija SCG porazom je završila takmičenje na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Desetkovani tim „plavih“ poražen je od Obale Slonovače rezultatom 3:2, iako je posle 20 minuta imao dva gola prednosti. Golove su postigli Nikola Žigić u 10. i Saša Ilić u 20. minutu.

U međuvremenu, povređen je Mladen Krstajić, koga je zamenio Albert Nađ. Nađ će se na terenu zadržati manje od pola sata zbog dva žuta kartona, a pre njegovog isključenja pred samo poluvreme Obala Slonovače je smanjila na 2:1.

Krivac za gol je Milan Dudić, koji je bez potrebe uhvatio loptu pred svojim golom, a Aruna Dindan je iz penala pogodio mrežu. U nastavku Dindan je iz igre izjednačio, samo pola minuta pošto je povređeni Žigić ustupio mesto Savi Miloševiću.

U finišu Dudićeva ruka skrivila je još jedan penal, koji Bonaventir Kalu pretvara u 3:2 šest minuta pre kraja. U nadoknadi vremena isključen je i Siril Domoro, takođe zbog dva žuta kartona.

Opširnije na našoj specijalnoj stranici.