Sreda, 20.07.2005.

20:35

LŠ: Bruka Zrinjskog, muka Hake

Šerif iz Tiraspolja biće protivnik beogradskom Partizanu u drugom kolu kvalifikacija za LŠ. Moldavci su na svom terenu golovima u poslednjih petnaestak minuta još jednom savladali predstavnika Malte, a već posle prvog susreta bilo je jasno ko će u drugo kolo.

Bez obzira na to kakvim rezultatima će se završiti sve revanš utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, senzacija dana viđena je u Mostaru.

Predstavnik Bosne i Hercegovine, Zrinjski ušao je u drugu utakmicu sa prvakom Luksemburga, ekipom Didelanž sa prednošću od 1:0 sa gostovanja.

Na stadionu pod Bijelim brijegom do 90. minuta bilo je 0:0, a onda su Luksemburžani postigli gol i obezbedili produžetak. U dodatnih trideset minuta ekipa Didelanža postigla je još tri gola, a domaćin nijedan, pa je debaklom (0:4) Zrinjski završio prvi nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Pobeda Didelanža prvi je uspeh nekog luksemburškog kluba u Ligi šampiona.

Finski šampion, Haka, uspeo je da u Jermeniji odbrani prednost iz prve utakmice. Pjunik je već posle pola sata imao prednost od 2:0, dovoljnu za plasman u drugo kolo, ali su Finci u 38. minutu došli do 'zlatnog' gola, a polovinom drugog poluvremena i do izjednačenja.

Skopski Rabotnički je rutinski sačuvao veliku prednost iz prve utakmice u Letoniji.

U dvomeču dva irska kluba uspešniji je bio Šelburn. Predstavnik Republike Irske nadoknadio je 1:2 iz Severne Irske za Glentoran. Do 58. minuta bilo je 2:1, a onda je Šelburn, koji je prošle godine u drugom kolu eliminisao splitski Hajduk, postigao dva gola za novi plasman u drugo kolo.

Prvak Slovenije, Gorica, 'prokockao' je prednost iz prve utakmice za samo 40 minuta. Fudbaleri Tirane postigli su u prvom delu, za amo sedam minuta, tri gola i tako se plasirali u drugo kolo kvalifikacija.

Posle puno problema u drugo kolo plasirao se i prvak Slovačke. Artmedija Petržalka je, posle 120 minuta bila bolja od Kairata iz Kazahstana. U Bratislavi su domaći igrači posle 52 minuta igre imali 2:0, ali do kraja 'regularnih 90' nije bilo više golova. U prvom minutu produžetka vredan gol postižu gosti, da bi odluka o pobedniku pala u 120. minutu.