Subota, 25.06.2005.

20:00

Adrijano za latino finale

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u finale Kupa konfederacija. U polufinalu, koje je odigrano na Franken stadionu u Nirnbergu, Brazilci su savladali domaćina Nemačku rezultatom 3:2.

Brazil je do pobede nad mladim nemačkim timom stigao tek posle tri vođstva, u utakmici koja je potpuno zadovoljila u prvom, ali ne i udrugom poluvremenu.

Svetski šampioni su poveli u 21. minutu, pogotkom Adrijana iz slobodnog udarca. Izjednačio je samo dva minuta kasnije Lukas Podolski posle kornera. Najuzbudljivije je bilo u finišu prvog poluvremena, kada su obe ekipe iskoristile po jedan neobičan penal - Ronaldinjo u 43. i Balak u 45. minutu.

U nastavku je kvalitet nemačke selekcije opao, pa su Brazilci uglavnom kontrolisali igru, ali su do pobede stigli tek u 76. minutu, kada je Adrijano pobegao Robertu Hutu i savladao Lemana.

Drugo polufinale igra se u nedelju od 18 časova u Hanoveru, gde će se sastati Argentina i Meksiko.