01:33

Kup UEFA: Gosti bez pobede

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Fudbaleri španske Valensije pobedom od 2:0 nad rumunskom Steauom počeli su odbranu trofeja u Kupu UEFA, osvojenog u prošloj sezoni.

Rumune je "načeo" Italijan Marko Di Vajo u 38. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Pablo Aimar u 53. minutu.

Neizvesno je bilo u Donjecku, gde je nemački Šalke 04 poveo protiv Šahtjora u 7. minutu golom Ailtona, ali je izjednačio Brandao četiri minuta pre kraja utakmice.

U tom meču igrala su i trojica reprezentativaca Srbije i Crne Gore i nekadašnjih fudbalera Partizana – Zvonimir Vukić i Igor Duljaj za Šahtjor i Mladen Krstajić za Šalke.

Panatinaikos je iskoristio prednost domaćeg terena i minimalnim rezultatom savladao Sevilju, a minimalnu pobedu ostvario i Ajaks koji je u Amsterdamu bio bolji od Oksera. meč bez pobednika i golova odigrali su Parma i Štutgart.

U Lisabonu, Sporting je pobedio holandski Fejnord 2:1, a domaći tim meč je završio sa desetoricom igrača (u 63. minutu isključen Kustodio), ali i bez trenera Žoze Peseira, koji je takođe udaljen sa klupe.