18:23

Kup Azije: Kina - Bahrein 2:2

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Fudbalske reprezentacije Kine i Bahreina igrale su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici Grupe A na Kupu Azije, koji je u subotu počeo u Kini.

Bahrein je poveo u 41. minutu golom Mohameda Hubaila, da bi Ženg Ži izjednačio u 59. minutu iz penala. Domaćin turnira je preokrenuo rezultat u 67. minutu golom Lija Đinua, ali je Bahrein uspeo da izjednači u 89. minutu preko Huseina Alija.

"Nismo odigrali dobro prvo poluvreme. U drugom delu smo se reorganizovali i preuzeli kontrolu. Ipak, na kraju smo nesrećno primili gol", rekao je strelac drugo gola za domaćine Li Djinui.

U grupi A su još reprezentacije Katara i Indonezije, koje igraju u nedelju.