18:49

Peti uzastopni poraz Partizana!

Fudbaleri Partizana nastavili su crnu seriju.

Srđan Stevanović/Starsport

Prvi put posle 17 godina, crno-beli imaju niz od pet uzastopnih poraza u Ligi, a bodove iz Humske u 33. kolu Superlige odnela je Vojvodina, 2:3 (1:2).

Bio je to dinamičan meč od početka do kraja, i jedni i drugi su želeli pobedu, ali odluka je pala u 94. minutu, a čovek odluke bio je Njegoš Petrović.

Bio je to zvaničan debi na klupi za Alberta Nađa koji je proteklih dana zamenio Igora Duljaja na mestu šefa struke crno-belih.

Nije imao mnogo vremena da poradi na promenama, tako da je i sam početak meča nagovestio da će crno-beli imati dosta muke i to se ispostavilo kao tačno.

Superliga, 33. kolo:

Partizan – Vojvodina 2:3 (1:2)
Sudija: S. Jovanović

Strelci: Crnomarković 18ag, Stojković 57 (Partizan), Seri u 38, Zukić u 44.i Petrović u 90+4 za Vojvodinu.

Vojvodina je pokušavala u pevih desetak minuta da probije po Partizanovoj desnoj strani i ti pokušaji Alekse  Vukanovića i Serija nagovestili su šta ćemo gledati.

Partizan je u tom početnom delu imao problema da kreira pravu akciju, a posle desetak minuta kada je krenuo pravi pljusak, imali su problem i jedni i drugi.

Ispostavilo se da je prvu pravu akciju na meču Partizan pretvorio u gol i to u 18. minutu.

Natho i Zahid su počeli akciju, lopta je pogodila u koleno Crnomarkovića i završila u mreži Vojvodine.

Dejan Zukić je u 25. minutu imao odličnu priliku kada je dobro reagovao Filipović, a odbrana crno-belih bila je na mukama i u 32. minutu posle pokušaja Savićevića i Serija.

I onda u 38. minutu posle centaršuta Zukića sa desne strane, Jovanović je loše procenio loptu, a Seri je sa metar-dva ubacio u mrežu za 1:1.

Saldanja je u 37. i 40. minutu imao dve prilike da postigne gol za Partizan, ali nije bio koncentrisan i kazna je ubrzo stigla.

Igrao se 44. minut kada je na asistenciju Serija, Zukić iz okreta pogodio dalji ugao udarcem sa 13 metara i tako doneo prednost Novosađanima od 1:2 kojom se otišlo na odmor.

Krenuo je Partizana agilnije u nastavku, pokušao je Nađ sa dve izmene u 53. minutu da nešto promeni.

Izveo je Saldanju i Jankovića, uveo Nikolića i Goha i ubrzo je stiglo izjednačenje.

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Filipović, Saničanin, Antić, Stjepanović (od 81. Ovusu), Janković (od 53. Goh), Kalulu, Natho, Zahid (od 81. Baždar), Saldanja (od 53. Nikolić).

VOJVODINA: Carević, Lazarević, Korać, Crnomarković, Mateus, Savićević, Petrović, Radulović (od 64. Ivanović), Zukić, Seri, Vukanović.

Igrao se 57. minut kada je Aranđel Stojković ušao pred gol sa desnog boka i sa nekoliko metara preciznim udarcem savladao Carevića.

Minut kasnije Vojvodini je poništen gol zbog faula koji je prethodio tome, posle kornera, da bi u 67. minutu Vukanović snažnim udarcem pogodio prečku gola Partizana.

Natho je u 75. minutu odlično šutirao sa 15 metara, za malo je bio neprecizan, da bi u 77. minutu Vojvodina ponovo postigla gol.

Ovog puta je i sam Jovanović išao da gleda snimak i utvrdio da je bio prekršaj, da je odgurnut Antić i ostalo je 2:2.

Natho se silno iznervirao na provokaciju koja je usledila od nekog  od igrača Vojvodine u 79. minutu, pa je i Albert Nađ morao da uđe na teren da ga smiri.

I onda u četvrtom minutu nadokade, šok za domaćine. Usledio je odličan udarac Njegoša Petrovića, Jovanović je bio nemoćan, a Vojvodina je tako stigla do pobede.

Prve u Humskoj još od 2016. godine.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.

Meč je završen!

Vojvodina je u bukvalno poslednjem napadu stigla do pobede u Humskoj, prve posle osam godina.

Peti uzastopni poraz Partizana, ne pamti se tako nešto već duže od 17 godina.

18:48

Gol odluke Petrovića

18:45

90+4 Ivanović pogodio!

Vojvodina je u četvrtom minutu nadoknade pogodila za 2:3!

Udarac Njegoša Petrovića sa distance, neodbranjivo!

18:41

86' Ivanović upisan

Jovanović je pokazao žuti karton Mihajlu Ivanoviću.

18:39

85' Pokušaj Antića

Udarac Antića iz daljine, ništa od svega. samo korner.

18:34

80' Natho pobesneo

Žestoka reakcija Natha!

Neko mu je rekao nešto ružno iz ekipe Vojvodine, morao je na teren da uđe i Albert nađ da ga smiri.

Ružne scene...

18:33

78' Ništa od gola!

Srđan Jovanović je pravilno procenio, videlo se da je odgurnut Antić, gol Ivanvića neće važiti.

Ostaje 2:2.

18:32

77' Gol Jovanovića se proverava

Ivanović je postigao gol posle kornera.

Međutim, Srđan Jovanović je dobio signal iz studija...

Otišao je sam da proveri...

18:27

75' Šansa za Natha

Odlično je Zahid sve uradio, uposlio Natha.

Usledio je udarac sa nekih 15 metara, ali je za malo bio neprecizan vezista Partizana.

18:16

67' Vukanović - prečka!

Kakva šansa za Vojvodinu.

Pokušao je snažnim udarcem iz daljine Aleksa Vukanović, pogodio je prečku!

Velika sreća za Partizan.

18:15

Gol Stojkovića

18:13

64' Menja i Bandović

Prva promena u Vojvodini.

Izašao je Radulović, a ušao Mihajlo Ivanović.

18:12

58' Poništen gol Vojvodine

Nepun minut posle izjednačenja, uzbuđenje na drugoj strani.

Posle kornera, Vojvodina je postigla gol, ali je igrač Vojvodine digao visoko nogu pred golom, bila je to opasna igra i Srđan Jovanović je to video i poništio gol gostiju.

18:10

57' Gooool! Stojković!

Aranđel Stojković je postigao gol za Partizan.

Utrčao je pred gol po desnoj strani, udarcem iskosa sa šest-sedam metara zatrresao je mrežu Vojvodine.

18:07

57' Lazarević, zamalo

Lazarević je pokzšao udarcem glavom posle centaršuta Zahida, ali lopta odlazi preko prečke.

18:02

53' Dve izmene u timu Partizana

Nađ reaguje i vrši dve promene u timu partizana.

Umesto Jankovića je ušao Goh, dok je Nemanja Nikolić ušao umesto Saldanje.

17:59

47' Saldanja...

Uleteo je Saldanja pred gol Vojvodine, šutirao  je iskosa sa sedam metara, ali je dobro regovao igrač Vojvodine, lopta u visokom luku odlazi preko prečke u korner.

17:58

Počelo je drugo poluvreme

Srđan Jovanović dao je znak za početak drugog poluvremena.

17:56

17:43

Kraj prvog dela

Partizan je poveo, ali je Vojvodina okrenula u samom finišu prvog dela.

Za svega šest minuta dva gola ekipe Božidara Bandovića koja na odmor odlazi sa golom prednosti.

17:42

Lep gol Zukića

17:41

44' Sjajan gol Zukića

Vojvodina je povela!

Seri je proigrao Zukića, usledio je udarac iz okreta, sa nekih 13 metara iskosa sa leve strane.

Ništa nije mogao Jovanović!

17:36

40' Saldanja komplikuje

Nova prilika za Partizan posle gužve u kaznenom prostoru Vojvodine.

Saldanja je komplikovao, na kraju traljav udarac po klizavom terenu i lopta je otišla bar metar od desne stative gola gostiju.

17:35

Gol za 1:1

17:33

37' Velika šansa za Saldanju!

Odličan napad Partizana, kalulu je uputio loptu ka Saldanji, šutirao je on s a11 metera, ali je Carević sjajno odbranio.

17:33

38' Gol Serija za 1:1!

Vojvodina je uspela da izjednači.

Prolaz Zukića po desnoj strani, ubacio je loptu na drugu stativu, tamo je bio Seri, koji je iskoristio slabu intervenciju golmana Jovanovića i odbrane Partizana i smestio loptu u mrežu.

17:28

34' Udarac Stjepanovića

Nalet Partizana po levoj strani, pokušao je Kalulu.

Usledila je povratna lopta na nekih 23 metra od gola, naleteo je Stjepanović, ali je lopta posle njegovog udarca nekog pogodila i završila u korneru.

17:23

32' Kakve šanse!

Dve šanse Vojvodine u jednom napadu, Seri je sa desetak metara pogodio Aranđela Stojkovića, on je ostao da leži na zemlji i sudija je prekinuo igru da mu se ukaže pomoć.

Velike prilike za Novosađane koje propuštaju.

17:21

27' Pokušaj Saldanje

Centrirao je Natho iz kornera, skočio je Saldanja visoko, ali nije uspeo da zahvati loptu glavom kako je želeo i prilika je propala.

17:20

25' Odlična reakcija Filipovića

U posldnji čas je reagovao Aleksandar Filipović, u naletu je bio Zukić.

Saničanin je potom izbacio loptu daleko van kaznenog prostora Partizana.

17:18

22' Simuliranje Serija

Ne prašta simuliranje Srđan Jovanović.

Seri je je utrčao pred gol, bio je u duelu sa igračem Partizana, ali bacio se na zemlju i sudija Jovanović mu je pokazao žuti karton.

Pre toga velika greška pomoćnika,a podigao je zastavicu za ofsajd iako ga nije bilo. U svakom slučaju nema promene rezultata.

17:13

Autogol Crnomarkovića

17:10

18' Partizan Vodi! Autogol Crnomarkovića

Prva ozbiljna akcija Partizana i odmah gol. Tačnije autogol.

Poveli su akciju Natho i Zahid, Norvežaanin je ubacio loptu pred gol, lopta je pogodila u koleno Crnomarkovića i završila u mreži Vojvodine.

17:08

15' Šut sa distance

Sada pokušaj Novosađana posle akcije sa desne strane.

Zukić se izborio za udarac, pokušao je sa 20 metara, ali nije bio precizan posle udarca levom nogom.

17:05

11' I Zukić zapretio, počela kiša

Počela je da pada kiša u Humskoj, pravi pljusak.

Novi nlet Vojvodine po levoj straani, pokušao je udarcem glavom sa desetak metara Dejan Zukić, ali je šutirao pravo u ruke Aleksandra Jovanovića.

17:04

Požuteo Korać

U beležnici Srđana Jovanovića našao se igrač Vojvodine Said Korać.

17:02

8' Opasna Vojvodina

Dubinska lopta za Serija, utrčao je igrač Vojvodine po levoj strani, šutirao iskosa sa sedam-osam metara, ali neprecizno.

Pogodio je spoljni deo mreže.

Čini se da Vojvodina vidi šansu da nešto uradi po toj desnoj strani domaćina.

17:01

6' Pokušaj Vukanovića

Nalet Vojvodine po levoj strani, lopta je došla do Alekse Vukanovića koji je pokušao udarcem glavom, ali je na pravom mestu bio golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Lopta je išla u bliži ugao, međutim, Jovanović je dobro reagovao, od svega samo korner za goste.

16:53

Počeo je meč

Igrači Vojvodine su prvi krenuli sa centra.

16:50

Jovanović na centru

Sve je spremno za početak susreta. Sudiće internacionalac, Srđan Jovanović.

16:48

Malo publike, vreme idealno

Idealni su uslovi za igru, temperatura na stadionu u Humskoj je 23 stepena, vlaga 44 odsto, vetar  nije jak, 4m/s.

Nema previše publike, svakako da su četiri uzastopna poraza crno-belih uticali na slabu posetu.

16:47

Bandović: Partizan je sad najopasniji

"Očekuje nas teška utakmica protiv velikog tima, iako trenutno nema pozitivne rezultate. Ipak, Partizan se pre mesec dana bio prvi i borio se za prvo mesto. Doživeli su neke promene, ali mi moramo da gledamo nas i da se pripremimo što bolje. U tim velikim klubovima te promene uz negativne rezultate često mogu da ih učine i najopasnijim. Smatramo da je naša svaka naredna utakmica kao finale."

16:30

Bez Baždara i povređenog Markovića

Albert Nađ je odredio startnih 11 u kojem nema Sameda Baždara, a vratili su se Matija Stjepanović i Aleksa Janković, koji su u odnosu na prošli meč zamenili Goha i Severinu.

Van ekipe je povređeni Svetozar Marković, dok je Bojan Kovačević suspendovan, pa su u ekipi Aleksandar Filipović odnosno Siniša Saničanin.

16:29

Treći okršaj

Ove sezone Partizan i Vojvodina su se sastajalai dva puta.

Oba puta slavili su igrači iz Humske, 2:0 u Novom Sadu i početkom decembra, kod kuće, 3:1.

16:21

Overa druge pozicije

Šta je cilj Partizana? Da se pre svega overi drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Prebrode li ovaj meč kako žele, imaju potom nešto lakši raspored, a nadaće se i pobedi večitog rivala Crvene zvezde nad TSC-om.

16:20

Starsport

16:19

Nađ: Svesti greške na minimum

"Ne možemo mnogo da promenimo. Postoje neki kadrovski problemi na koje moramo da reagujemo i da donesemo najbolju odluku za koju smatramo da će nam doneti rezultat. Lično verujem u svakog igrača koji je u timu. Ne delim na mlađe i starije već odlične i manje odlične igrače i ona ekipa koja izađe na utakmicu to je u tom momentu najbolja ekipa koju Partizan ima. Da li možemo da pogrešimo? Da, sigurno. Da li ćemo grešiti? Da, sigurno. Ali pokušaćemo da te greške svedemo na minimum da bi došli do konačnog cilja".

16:11

Nađ u fokusu

Biće ovo prilika da na delu vidimo Alberta Nađa, koji je ovih dana na klupi crno-belih zamenio Igora Duljaja.

Nije imao mnogo vremena da spremi neku posebnu taktiku. Odradio je tek nekoliko treninga sa igračima, ali biće svakako zanimljivo videti šta će to promeniti u odnosu na neke prethodne mečeve.