Fudbal 164

28.4.2024.

21:30

TSC opet nokautirao Partizan u Humskoj – biće drame u borbi za LŠ

Fudbaleri TSC-a savladali su Partizan rezultatom 2:1 (1:1) u meču 32. kola Superlige Srbije.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
Nikola Gligić/Starsport.rs

To je drugi put u sezoni da je tim iz Bačke Topole slavio u Humskoj, posle 0:4, koliko je bilo jesenas.

Partizan – TSC 1:2 (1:1)
Natho 35 – Ćirković 29, Jovanović 76

Stadion Partizana (Beograd)
Sudija: Nenad Minaković

Partizan i TSC će se do kraja sezone boriti za drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Trenutno crno-beli imaju 70 bodova, dok im je večerašnji rival sada prišao na četiri boda zaostatka.

U Humskoj smo u prvih pola sata videli pravu "uspavanku". Toliku, da su se već čuli zvižduci sa polupraznih tribina u Humskoj.

Međutim, baš tada se meč "otvorio". Učinili su to gosti iz Bačke Palanke, koji su u 29. minutu, pravo niotkuda, došli do prednosti.

Kao da su igrači TSC-a "uspavali" rivala, a onda izveli vrlo lepu akciju po desnoj strani. Miloš Pantović je probio i poslužio Aleksandra Ćirkovića, a on je loptu zakucao u mrežu Aleksandra Jovanovića.

"Hladan tuš" za crno-bele brzo je "ugrejao" Bibars Natho, kapiten domaćeg tima na ovom susretu.

Dobio je idealnu poziciju za slobodan udarac sa oko 16 i po metara i poslao ga u same rašlje gola rivala.

Prelep udarac i gol izraelskog veziste.

Partizan: Jovanović - Antić, Kovačević, Stojković, Filipović - Ovusu (od 81. Janković), Kastiljo - Zahid, Natho, Goh (od 67. Kalulu) - Saldanja (od 76. Nikolić)

TSC: Ilić – Cvetković, Đorđević, Stojić, Petrović – Stanić, Pejić - Đakovac (od 71. Jovanović), Radin, Ćirković (od 90+1. Sos) – Pantović (od 90+8. Antonić).

Potom je TSC imao veliku priliku već u sledećem napadu, ali je Ćirković bio za centimetar "kratak" na dodavanje Pantovića.

Početkom drugog poluvremena je Partizan tražio penal, ali se ni sudija Minaković, ni VAR soba nisu oglasili.

Goh je glavom hteo da vrati loptu na peterac, ali je pogodio u ruku Nemanju Petrovića, bivšeg igrača Partizana. Nije dosuđeno ništa, ali je Petrović zbog toga bio na udaru domaće publike do kraja meča.

Kako je vreme odmicalo, Partizan se sve više povlačio, a TSC jurio pobedu po koju je i došao.

Pantović je imao veliku šansu u 61. minutu, ali je iz izgledne situacije pogodio prečku.

A onda, u 76. minutu su gosti iz Bačke Topole ponovo poveli, iz još jedne lepe akcije po strani.

Ovog puta išla je po levoj, odakle je Ifet Đakovac centrirao leve strane, a Saša Jovanović nadvisio sve defanzivce Partizana i glavom zakucao loptu u mrežu.

Partizan nije mnogo pritiskao u finišu, ali je u 84. minutu uspeo da zatrese mrežu. Učinio je to Denil Kastiljo, ali je odmah bila sumnjiva situacija.

VAR je skoro četiri minuta proveravao njegovu poziciju i na kraju procenio da je ipak bio u ofsajdu.

TSC je preživeo, a onda u nadoknadi od sedam minuta i odoleo Partizanu, te ga drugi put uzastopno savladao na njegovom stadionu u Humskoj.

Sva dešavanja iz Humske pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

Gotovo je u Humskoj

TSC je opet nokautirao Partizan u Humskoj.

Biće drame u borbi za Ligu šampiona.

21:30

Poništeni gol Partizana:

21:24

90' Igraće se još sedam minuta nadoknade

Dovoljno vremena za Partizan da izbegne poraz.

21:20

88' VAR poništio gol Partizana

Posle četiri minuta provere, ostaje 1:2 za TSC.

21:15

84' Partizan je postigao gol, ali...

Denil Kastiljo je postigao gol glavom, ali da li je bio u ofsajdu.

VAR će ovo proveriti...

21:14

Ovako je TSC ponovo poveo

21:12

80' Čarke pored klupe

Igor Duljaj je tražio crveni karton za jednog igrača TSC-a, ali ga je na kraju dobio jedan član stručnog štaba gostiju.

21:08

75' TSC ponovo vodi

Đakovac je centrirao sa leve strane, a Saša Jovanović nadvisio sve defanzivce Partizana i glavom zakucao loptu u mrežu.

21:06

Evo situacije zbog koje je Partizan tražio penal:

21:04

20:57

65' Partizan nešto ofanzivniji

Iako su bodovi bitniji TSC-u.

Videćemo kakav će biti razvoj situacije u poslednjoj četvrtini susreta.

20:54

20:52

62' Prečka!

Pogađa je Miloš Pantović.

Velika šansa za TSC i puno sreće za Partizan...

20:45

53' Partizan traži penal!

Lopta je pogodila u ruku Nemanju Petrovića, ali je ruka bila u prirodnom položaju.

Ni Minaković, ni VAR nisu reagovali.

20:38

46' Meč je nastavljen

Videćemo ko će prvi krenuti napred.

20:18

Sa 1:1 idemo na veliki odmor

Pola sata ničega, a onda dva gola u razmaku od šest minuta.

Partizan i TSC trenutno ništa ne razdvaja.

20:17

Majstorija Natha:

20:09

36' Velika šansa za TSC

Otvorila se sada utakmica, a minut posle gola Natha, gosti su mogli do nove prednosti.

Pantović za Ćirkovića, ali je potonji na petercu ostao za centimetar kratak da ubaci loptu u praznu mrežu.

20:08

35' Evrogol Natha!

Prelepo je kapiten Partizana pogodio iz slobodnog udarca.

Lopta je ušla u same rašlje, a prevarila je mnoge, pa i komentatora koji je u prvi mah rekao da je otišla pored gola.

20:06

20:02

29' TSC vodi!

Ćirković dovodi goste u prednost!

Kao da su gosti "uspavali" domaće, a onda im zadali udarac posle akcije po desnoj strani.

Pantović je probio, našao Ćirkovića u sredini, a on je zakucao loptu u mrežu za 0:1.

19:56

23' Najuzbudljiviji momenat – kontrafaul Saldanje

Tražio je Brazilac faul za sebe, ali je Minaković dosudio njegov prekršaj u napadu.

Dovoljno da se malobrojna publika "probudi", ali i dalje bez prave šanse u Humskoj.

19:55

19:53

20' Velika, ali nezanimljiva borba

Jasno, ulog je veliki, te su oba tima vrlo oprezno pristupila večerašnjem okršaju.

19:45

12' Mirna utakmica za sada

Bez uzbuđenja u polupraznoj Humskoj.

19:40

19:37

4' Prva ozbiljnija situacija

Aleksandar Ćirković je pobegao odbrani, pa odložio za Petra Stanića, koji iz trka nije uspeo lepo da zahvati loptu i promašio je gol na kom stoji Aleksandar Jovanović.

19:34

Tribine su gotovo potpuno prazne

Vrlo mala poseta u Humskoj, u derbiju koji bi mogao mnogo da donese i jednom i drugom timu.

19:30

Početak će malo kasniti

Igrači Partizana i TSC-a tek sada izlaze na teren.

Domaćin će biti u crno-belim, a gost u plavim dresovima sa belim šortsevima.

19:30

Krećemo!

Sudija Nenad Minaković je dao prvi sudijski znak.

19:15

Duljaj pred ovaj meč:

19:10

Trener TSC-a Žarko Lazetić:

"Imamo dobre uspomene sa prethodne utakmice koja u nama budi pozitivna osećanja. Svaka utakmica je priča za sebe, ali ova poslednja u kojoj smo pobedili njih će sigurno motivisati, a nama daje samopouzdanje. Ipak, ne zaboravljamo da smo ih pobedili samo jednom i nećemo se uljuljkati", rekao je Lazetić pred meč: