Nova vest
b92
Fudbal 4

6.8.2025.

13:35

Partizan oštro osudio nasilje: "Ovo nije pitanje sporta"

FK Partizan se oglasio još jednim saopštenjem dan pred utakmicu sa Hibernijanom.

Autor:B92.sport

B92.sport
Partizan oštro osudio nasilje: "Ovo nije pitanje sporta"
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Saopštenje FK Partizan prenosimo u celosti i bez redakcijskih izmena.

"Fudbalski klub Partizan oštro osuđuje poslednje incidente i porast nasilja među navijačima, uključujući i brutalan napad u kojem je teško povređen mladić koji se sada nalazi u životnoj opasnosti, nakon što je pretučen zbog nošenja obeležja našeg kluba.

Ovo nije pitanje sporta, već pitanje bezbednosti i zdravog društva. Rivalstvo ne sme biti opravdanje za mržnju. Nasilje nije podrška, nije identitet – to je krivično delo.

FK Partizan poziva nadležne institucije da hitno i odlučno reaguju, kao i sve klubove, medije i javne ličnosti da zajedno uputimo jasan apel – nasilju nije mesto ni na stadionu, ni van njega.

Predsednik našeg kluba Rasim Ljajić posetio je povređenog mladića u KBC Zemun, dao mu podršku i tom prilikom razgovarao sa lekarima.

FK Partizan još jednom apeluje na one koji imaju ovlašćenja za to da zaštite sve građane, a posebno mlade ljude, od svakog vida nasilja koje ugrožava njihove živote i bezbednost", naveli su iz FK Partizan.

Podeli:

loader

Komentari 4

Podeli:

Crvena zvezda

Mrkela u OKS?

Uskoro se očekuje promocija Dejana Tomaševića u predsednika Olimpijskog komiteta Srbije, a sada stiže jedna zanimljiva vest.

Sport Klub

23:20

1 h

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu