Ljajić digao glas zbog suđenja – pomenuo Zvezdu, pa dao revolucionaran predlog
Predsednik Prelaznog organa na čelu FK Partizan Rasim Ljajić oglasio se povodom suđenja u utakmici u kojoj su crno-beli remizirali protiv OFK Beograda rezultatom 2:2 (2:2).
"Jučerašnje suđenje na utakmici između Partizana i OFK Beograda je najbolji mogući primer zbog čega je neophodno da stranac bude predsednik Sudijske komisije. Imali smo paradoksalnu situacuiju da jedan aktivni sudija ima intervju u kojem priznaje da je oštetio Partizan pre tri godine. Pazite, sportske funkcionere, kažnjavaju za takve izjave, a on dva dana pre utakmica daje izjavu u kojoj priznaje da je oštetio Partizan. Zatim se delegira da sudi Partizanu?! Onda dodeli igraču Partizana crveni karton, pozvan je iz VAR sobe da proveri odluku. Jasno je da crvenog kartona nije bilo", vrlo ljutito je rekao Ljajić za "Maksbetsport".
Spomenuo je i Crvenu zvezdu, koja već godinama traži izuzeće od suđenja Srđana Jovanovića.
"Srđan Jovanović ne može da sudi Zvezdi, a nama može da sudi sudija Novak Simović koji je oštetio Partizan i to priznao, a to mu i nije prvi put?".
Ljajićev predlog je jasan – da na čelu Sudijske organizacije bude stranac koji će biti neutralan.
"Sreća, pa utakmica u sredu nije imala takmičarski značaj. Ovo je poslednji signal za uzbunu da mora da dođe do ozbiljnih promena u sudijskoj organizaciji. Mi moramo da vratimo povrenje te organizacije. Tamo ne postoji autoritet, a jedino rešenje je da predsednik komisije bude stranac. Imamo susednu Hrvatsku, gde je dobar primer. Što da izmišljamo toplu vodu, već sledeće godine bi trebalo da imenujemo stranca na čelo Sudijske organizacije", podvukao je Rasim Ljajić.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Ove subote, u nešto ranijem terminu nego što smo inače navikli, od 16.00 na stadionu “Rajko Mitić” igra se 175. “večiti” derbi između Crvene zvezde i Partizana.
Fudbaleri Partizana pokvarili su utisak porazom od IMT-a u poslednjoj utakmici u godini, ali će kao lideri sačekati nastavak šampionske trke poslednjeg dana januara.
Fudbaleri Partizana gostuju IMT-u u Loznici, dok će Crvena zvezda dočekati Mladost u utakmicama 20. kola Superlige Srbije kojima se završava jesenji deo šampionata.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar