Povratak protiv 45-godišnje legende svetskog tenisa bio je jedan od onih trenutaka koji definišu turnire, ali i karijere. Danilovićeva je ostala mirna u najtežim trenucima, a kasnije je objasnila šta joj je pomoglo da se izvuče iz gotovo izgubljene situacije.
"Nisam mnogo razmišljala, nisam imala šta da izgubim i govorila sam sebi da igram poen po poen i – to je to. Teško je to postići, da ne razmišljam o bilo čemu drugom, ali to je bio jedini način. Uspela sam".
Veliko interesovanje stranih medija izazvala je činjenica da je Olga igrala protiv Venus Vilijams, sedmostruke grend slem šampionke i jedne od najvećih figura u istoriji tenisa. Srpska teniserka nije krila poštovanje prema rivalci, ali ni svest o prilici koja se ukazala.
"Na svakom slemu je tu mogućnost da igraš s nekim od najboljih. Jesam bila malo nervozna pre izlaska na teren, privilegija je to što sam delila teren sa takvom legendom. Znala sam da će igrati dobro, takve legende se nikada ne smeju otpisati".
Za Danilovićevu, ova pobeda ima širi značaj od samog prolaska u naredno kolo.
"Važno je pobediti takvu legendu, ali to na stranu, mislim da može da mi pomogne to kako sam se nosila sa situacijom na terenu. Uvek moraš da veruješ u sebe – ne samo na terenu, već i u životu. Pokazala sam da sam sposobna za velike stvari, ali i da moram da budem prijateljski nastrojena prema sebi".
Osvrnula se i na tok meča, priznajući da nije sve funkcionisalo idealno, ali i naglasivši koliko je teško igrati protiv igračice poput Vilijamsove.
"Nije lako igrati protiv nje, u kom dobu bila. Ljudi ne shvataju, možda zaboravljaju da je višestruka grend slem šampionka i legenda sporta. Nijedan turnir joj ne bi dao vajld kard da nije sposobna da pobedi nekoga. Jačina njenih udaraca, njenog servisa je velika. Ne daje mnogo ritma, odmah te napadne, a ja sam se malo povukla, što ne sme da se radi. Dala sam joj prostora da ona diše i da diktira. Plan je bio da pokušam da otvaram teren, da serviram dobro, ali ona je servirala izuzetno – ne mogu da lebdim i da vidim gde će da odservira, kad veže tri asa...".
Sofascore
U drugom kolu Australijan opena Danilovićevu čeka duel sa pobednicom meča između Koko Gof i Kamile Rahimove, ali fokus joj je trenutno na onome što je već ostvarila.
"Spremiću se sa timom, ali sada ću da uživam u ovoj pobedi. Videćemo u sredu kako će da bude".
Na kraju, uz osmeh je odgovorila i na pitanje da li sebe vidi u tenisu u godinama u kojima danas igra Venus Vilijams.
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Subaru je započeo proizvodnju potpuno električnih vozila u svojoj fabrici Gunma Jadžima u Japanu, što predstavlja prvi put da ovaj proizvođač u sopstvenoj režiji proizvodi globalni EV model.
Rui-Siang Lin, osnivač i operater zloglasnog "Incognito Market-a", osuđen je pred sudom u Njujorku na tri decenije zatvora zbog trgovine narkoticima i pranja novca putem dark veba.
Zaboravite na strah da će vam AI oteti posao. Novi startap ima drugačiju ideju: šta ako bi vas veštačka inteligencija unajmila kao svog potrčka u "stvarnom svetu"?
Ljubitelje MMA sporta u subotu, 7. februara, od 18.30 časova očekuje Fight Nation Championship (FNC). Domaća publika prenos uživo može da prati na VOYO platformi, u okviru ponude Yettela i SBB-a.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar