Dragić očekivano MVP, Bogdan u prvoj petorci

Goran Dragić, Aleksej Šved, Bogdan Bogdanović, Luka Dončić i Pau Gasol je pet najboljih igrača Evrobasketa.

MLJ
Starsportphoto

Dvojica bekova koji su Slovence vodili do zlatne medalje bez poraza na turniru uz devet pobeda, našli su svoje mesto u 'ol star' petorci, ali je onaj stariji sa NBA iskustvom poneo i MVP priznanje na turniru.

Goran Dragić je odigrao potpuno neverovatno prvo poluvreme protiv Srbije kojoj je ubacio 26 poena u finalu. Do kraja je Dragić ubacio još devet koševa da bi sakupio 35 u finalu i skoro 23 po utakmici.

Na listi strelaca su ispred njega samo Kristaps Porzingis sa 23.6, Nemac Denis Šruder sa 23.7 i najbolji strelac prvenstva, Rus Aleksej Šved sa 24.3 poena u proseku.

Vođa srpske selekcije Bogdan Bogdanović nije uspeo da odvede Srbiju do zlata, poklekao je njegov tim na poslednjem stepeniku, a novi bek Sakramento Kingsa je u porazu imao 22 poena, četiri skoka i pet asistencija.

Dončić, kome se predviđa svetla NBA karijera je završio takmičenje kao četvrti skakač prvenstva, a petorku upotpunjuje Pau Gasol.

Srbija je u finalu izgubila od Slovenije sa 93:85 i osvojila je srebrnu medalju, a Slovenci su se po prvi put okitili zlatom.