Finale EP: Italija – Engleska penali 3:2 (1:1)

Fudbaleri Italije pobedili su Englesku posle penala 3:2 (1:1) i osvojili titulu prvaka Evrope.

Bonuči 67 – Šo 2
  ITA   ENG
  1 : 1
ITALIJA JE ŠAMPION EVROPE!
Azuri drugi put su najbolji u Evrope pobedom u finalu nad Engleskom posle penala 3:2 (1:1).
Penali odlučuju šampiona Evrope!
Tako je možda i najpravednije u ovom superfinalu.
Još tri minuta do penala
Toliko su sudije produžile.
Teče 120. minut
Stanje na terenu vuče ka penalima...
Još pet minuta
111' Pritisak Engleza
Igra se pred golom Italije, koja se odlično brani predvođena Kjelinijem.

Prete Sterling, Griliš, ali bez konkretnog udarca.
108' Velika šansa za Englesku!
Puno sreće za Azure.

Kejn je centrirao, a Stons zakasnio za delić sekunde i to pred praznim golom.

Donaruma je "zaplivao", ali ipak izbacio loptu u polje...
Nestvarni Verati
107' Dobar udarac Bernandeskija
Oprobao se sa preko 25 metara iz slobodnjaka, ali je Pikford uz dosta muke odbranio.
Ulazimo u poslednjih 15 minuta igre
Završen je prvi produžetak

EPA-EFE/Frank Augstein
103' Nova odbrana Pikforda
Kako je ovo bilo opasno, malo je falilo da Italija okrene Englesku.

Emerson je probio po levoj strani, oštro centrirao, a Pikford nekako izbacio loptu ispred Belotija.

Mnogo sreće za Englesku.
97' Fiilip blizu!
Na odbitak je šutirao jako, ali pored gola sa ivice kaznenog prostora.
96' Kjelini sprečio Sterlinga
Iznenada je krenuo Sterling u kontru, bio je pred golom, ali ga je Kjelini sjajno neutralisao.

Samo korner je ispao za Englesku.
Oprezno
Oba tima sa dozom opreza ulaze u dodatnih pola sata.

To je i normalno. Sada se samo čekaju greške.

EPA-EFE/John Sibley
85' Kjeza izlazi
Istrošio se puno, dobio jak udarac i napušta teren.

Umesto njega ušao je njegov imenjak Federiko Bernadeski.
Ušli smo u poslednjih 10 minuta regularnog dela

EPA-EFE/Paul Ellis
Meč otišao u drugom smeru
Sada je Italija ta koja se pita i diktira dešavanja.

Lopta je kod Azura i čekaju priliku da ugroze domaćina.
73' Berardi promašio zicer!
Šta je sada promašio krilni napadač Azura.

Idealnu loptu je dobio od Bonučija, uhvatio je volej, ali preko gola.

Ispred njega je bio samo Pikford.
Kakav meč – pravo finale!
Fudbal iz 22. veka, brz, jak i moćan.

To se vidi u svakom detalju, duelu, sprintu...
U italijanskom stilu
67' Gooooooool!
Leonardo Bonuči donosi izjednačenje Azurima!

I to u karambolu u petercu Engleske posle kornera.

Verati je glavom pogodio stativu, "šetala" je lopta na par metara, a u gol ju je ćušnuo Bonuči.

1:1!
66' Kjeza muči Engleze
63' Stons mogao do 2:0
Glavom je udario loptu posle kornera, ali je Donaruma izbacio loptu u korner.
61' Fantastični Pikford!
Nameštao se Kjeza, dugo tražio prostor za udarac, pronašao ga i poslao "kiflu", ali se izvio golman Pikford.

Drugi put u samo nekoliko minuta sačuvao je Englesku.

EPA-EFE/Laurence Griffiths
57' Pikford spasao Englesku!
Insinje je "mešao" odbranu domaćina, šutirao iz teške pozicije, ali je Pikford bio dobro postavljen.

Sprečio je izjednačenje.
Italijani bez napadača
Neverovatne dve izmene Roberta Mančinija.

Ušao je Brajan Kristante umesto neprimetnog Nikola Barele, dok je Domeniko Berardi zamenio Čira Imobilea, jedinog pravog napadača.
53' Insinje totalno van ritma
Solirao je previše, tražio šut i poslao loptu preko stadiona.

Užasan udarac.
51' Loš Insinje
Imao je idealnu situaciju sa nekih 18 metara, slobodan udarac, ali jako loše ga je izveo.

Opet je prebacio gol, kao u prvom poluvremenu.
48' Sterling opet pao – Englezi odbijeni za penal
Sterling je bio u prodoru, opet je lako pao, doduše bilo je kontakta sa Bonučijem, ali je sudija Kujpers procenio da nema penala.

Obećavao je ovaj napad.

Prvo je Imobileov šut izblokirao Stons, da bi Verati pokušao iz odbitka, ali pravo u Pikforda.
Igraće se još četiri minuta
Kujpers pušta čvršću igru
Holanđanin ne mari za proteste igrača sa obe strane, koji su udarili jak tempo i žestoku igru.

Očigledno da se Kujpersu to sviđa.
40' Italijani pokušavaju da se vrate
Ali problem je što Englezi odlično stoje u fazi odbrane, Rajs je na svakom delu terena i sve zatvara.

Fizički Italijani ne mogu da pariraju, skoro svaki duel su izgubili...
35' Kjezaaa – umalo!
Kao voz se zaleteo as Juventusa, otresao jednog čuvara i snažno šutirao sa 20ak metara, ali zamalo pored gola.

Golman Pikford se nije pomerio.
Pljušti kiša u Londonu
Pravi engleski uslovi...
Italija kao inspiracija
28' Nervoza u Italiji
Jedna situacija koja govori o nemoći Azura.

Insinje je bio bez ideje, probao je šut iz velike daljine, ali preslabo i pored gola.

Dobio je kriitiku saigrača, zbog čega je i sam burno reagovao.
23' Mirniji deo utakmice
Nekoliko prekida, povreda i nepšto sporiji tempo.

15' Mnogo bolji start Engleske
Udar "Gordog albiona" od starta na Italijane, koji još ne mogu da "prodišu".

Potpuno je domaćin neutralisao vezni red protivnika, Rajs i Filips rade veliki posao...

Azuri bez ideje.

10' Pretili Englezi ponovo
Pritisli su odbranu Azura, ali su se odbranili...
Najbrži gol ikada
7' Insinje preko gola
Pokušao je iz slobodnog udarca, ali je prebacio gol sa "loše strane".
Kakav početak finala!
"Pršti" na sve strane, utakmica se odmah otvorila...

Dinamika, žustrina, puca sve od fudbala.

Ovaj gol može samo da začini finale.
Ovako su Englezi poveli
2' Goooooooooooool!
Engleska vodi!

Strelac je Luk Šo iz sjajnog voleja.

Složili su Englezi sjajnu kontru posle kornera Italije, baš Šo je započeo, a Kejn preneo na desnu stranu, odakle je Tripije centirao, a levi bek Mančester junajted pogodio iz voleja.

Eder predaje pehar šampiona
Strelac jedinog gola u finalu Portugala i Francuske doneo je pehar na Vembli.

Stavio ga je na postolje...

Ko će ga naslediti, Kjelini ili Kejn?
Engleska ili Italija?

20 minuta do početka
"Drhti" Evropa..
Tuča ispred Vemblija
Nemile scene pred finale...
Azuri u svom šmekerskom stilu

Može biti samo jedan
Engleska ili Italija? Samo jedan može da uđe u istoriju, drugome ne ostaje ništa – samo tuga.

Englezi osetili teren

EPA-EFE/ANDY RAIN
Italijani standardno
Bez ijedne promene, sastav očekivan.

Donaruma "čuva" Di Lorenca, Kjelinija, Bonučija i Emersona, ispred njih su Žoržinjo, Verati i Barela, dok su najbliži golu Insinje, Kjeza i Imobile.
Sautgejtovo iznenađenje
Odlučio se ipak za trojicu štopera.

Sa Vokerom u centralnom delu, zajedno sa Stonsom i Megvajerom, dok su po stranama Tripije i Šo.

U veznom redu bez promena i samom napadu.

Idu Rajs, Filips, Maunt, a očekivano najbliži golu su Sterling i Kejn.
Izašli su sastavi!
Haos ispred Vemblija

EPA-EFE/MASSIMO PERCOSSI

Da li će italijanska tehnika nadvladati engleske fizikalije?
Najava selektora Azura Roberta Mančinija.

Fešta ispred Vemblija

Dobrodošli u finale EP!
Pred nama je fantastičnih 90 minuta minimum. Možda i dodatnih 30, pa čak i penala.