Grupa E, 2. kolo: Švedska – Slovačka 1:0 (0:0)

U 2. kolu grupe E Evropskog prvenstva Švedska je savladala Slovačku rezultatom 1:0 (0:0).

Dobrodošli!
U prvom meču današnjeg programa na EP pratimo dešavanja iz Sankt Peterburga u meču između Švedske i Slovačke.
90+4' Slovaci traže penal!
Larson jeste igrao rukom, ali nemački sudija posle provere VAR-a kaže da penala nema.
Kraj!
Veoma vredna pobeda Švedske, Slovaci su sada u problemu.
90+2' Kucka u skoku
Ali, prekršaj kad Lindelofom.

Curi vreme za Slovake.
Igraće se još pet minuta nadoknade
86' Ofanziva Slovačke
Izborili su korner.
82' Isak u naletu
Sjajan prodor, ali bio je sebičan u ključnom momentu.
77' GOOOOOOL!
Emil Forsberg je bio siguran sa 11 metara, iako ga je Dubravka pročitao.
76' Penal!
Isak je stigao do lopte pre Dubravke i golman Slovačke ga je oborio.

Nema dileme u odluku nemačkog sudije.
71' Ponovo Dubravka!
Kakav solo prodor Isaka, prodao je nekoliko driblinga i šutirao u bliži ugao, ali je Dubravka još jednom odbranio.
70' Slovaci imaju veći posed – 58:42
Ali Šveđani imaju više udaraca ka golu – 9:4
67' Umalo vođstvo Švedske!
Isak je nadskočio Škrinijara i šutirao glavom sa pet metara, ali za malo preko prečke.
61' Potom je Isak bio blizu gola
Izblokirao je Krošovski, odnosno, samo zakačio loptu i sproveo je u korner.
59' Spektakularna odbrana Dubravke!
Ako je Olsen izveo majstoriju, šta tek reći za intervenciju slovačkog golmana?

Čista bravura! Biće korner za Švedsku.
57' Fantastična odbrana Olsena
Iako je prethodno bio ofsajd Kučke, pamtiće se sjajna intervencija.
50' Opasan šut Dude
Ali, ponovo neprecizan, preko gola.
Nastavljen je meč.
Nema promena.

Čeka se ulazak Dejana Kuluševskog.
Kraj prvog poluvremena
Za zaborav.

Nadamo se mnogo više uzbuđenja u nastavku susreta.
43' Šut Hamšika
Ali, uputio je udarac nesvojstven njemu, makar onom kakvog ga pamtimo iz najboljih dana.
42' Uspavanka u Sankt Peterburgu
U potpunosti su umrtvili utakmicu i jedni i drugi.

Niko ne želi da rizikuje i dosta se kalkuliše za sada.

EPA-EFE/Anton Vaganov
35' Opasnost pred golom Švedske
Hamšik je dobio loptu u prostor, ali nije stigao da je zahvati na pravi način.
34' Isak se često spušta po loptu u nisku zonu
Ali, njegova produktivnost nikako ne dolazi do izražaja.
30' Slovaci u naletu
Sa nekoliko dijagonala ušli su u kazneni prostor Šveđana.

Međutim, nisu ugrozili Robina Olsena.
26' Utihnuli su napadi Šveđana
Slovaci su iskontrolisali ritam meča.
19' Primetan je pad u tempu utakmice
Sada oba tima pokušavaju kroz pas iz poslednje linije da organizuju akcije, što je u velikoj meri usporilo ritam.

EPA-EFE/Dmitry Lovetsky
15' Šveđani više pritiskaju
Pokušavaju da napadnu preko Berga i Isaka, ali za sada odbrana Slovačke na čelu sa Škrinijarom otklanja svaku opasnost.

EPA-EFE/Maxim Shemetov
13' Prilika za Švedsku
Markus Berg je zborio faul u "skraćenom korneru" na desnoj strani.

Iz toga je Lustig šutirao glavom, ali je loptu više zahvatio potiljkom i ona ide van okvira gola.
10' I jedni i drugi se trude da dođu do gola
Uglavnom centaršutevima po strani.
7' Sada korner za Šveđane
Izborio ga je Aleksander Isak.
5' Nesigurna intervencija Lindelofa
Promašio je loptu posle centaršuta Hamšika.

Biće korner za Slovačku.

Potom udarac glavom Kucke, ali neprecizno.
3' Šut Sebastijana Larsona sa distance