Ekipni sportovi

Četvrtak, 01.02.2018.

20:45

EP: Srbija nerešeno s 'Azurima', četvrtfinale na "čekanju"

Reprezentativci Srbije u futsalu odigrali su nerešen duel sa Italijom u drugom meču Grupe A Evropskog prvenstva koje se igra u Sloveniji – 1:1.

EP: Srbija nerešeno s 'Azurima', četvrtfinale na
fss.rs

Posle remija sa Slovenijom, naša selekcija uzela je bod favorizovanoj Italiji.

Tokom većeg dela meča viđena je velika borba na obe strane. Srbija je u 14. minutu imala šansu za vošstvo, ali je Rakić pogodio okvir gola.

Posle velike borbe prvo poluvreme završeno je bez golova, međutim, u nastavku meča Italijani su bili opasniji, ali je Aksentijević bio odličan na golu.

Posle pola sata igre usledila je kazna za sve promašaje Italijana. Gol za vođstvo Srbije postigao je Dragan Tomić iz odbitka, posle šuta Kocića - 1:0.

Ipak, samo dva minuta kasnije Italijani su izjednačili golom Masima De Luke.

Srbija je prva u Grupi A sa dva boda, dok Slovenija i Italija imaju po jedan.

Upravo će duel između Slovenije i Italije u subotu odlučiti koje će dve ekipe izboriti plasman u četvrtfinale. Srbiji je u tom meču za plasman potrebna pobeda bilo koje reprezentacije ili remi bez golova.

40' KRAJ! 1:1 posle 40 minuta igre u Sloveniji!

38' Kocić je zaradio žuti karton i to je peti faul za Srbiju!

36' Velika borba u poslednjih nekoliko minuta. Italija preti, rezultat na semaforu se ne menja.

33' Odličan šut Rajčevića, ali i odlična odbrana Mamarele.

32' GOOOLLLL! Italijani su izjednačili preko De Luke, koji je iz prekida došao do gola! 1:1

29' Srbija vodi! Srpski futsaleri kaznili su promašaje italijana. Nakon šuta Kocića Dragan Tomić je iz odbitka poslao loptu kroz noge italijanskog golmana za 1:0.

28' 'Azuri' prete 'Orlovima', velika je borba na terenu!

26' Kalderoli je promašio prazan gol! Italijan je ostao sam pred praznim golom, međutim, nije iskoristio šansu!

26' Odlični udarci Italijana, ali je i dalje bez golova!

25' Novi faul za 'Azure', koji već imaju četiri prekršaja.

24' Srbija napada ali se italijani odlično brane.

23' Posle odlične kontre Pešića, Onorio ga je povukao drs i zaradio samo žuti karton!

22' Posle greške naših igrača Italijani su imali otvoreni šut, ali je još jedno Aksentijević bio na mestu.

21' Drugo poluvreme je počelo.

20' Završeno je prvo poluvreme, bez golova je.

17' Pokušao je Tomić sa velike daljine, ali je lopta završila preko gola.

16' I dalje je bez golova, ritam je malo opao.

12' Kocić je odlično šutirao, golman Mamarela je obranio,i sproveo loptu do prečke.

9' Sjajni Perić još jednom svojim bravurama još jednom pokazuje kakav je igrač.

I poluvreme

8' Napadaju Italijani, naša selkcija se brani.

7' Još jedna dobra odbrana Aksentijevića posle odličnog udarca Kalderolija.

6' Odličan potez Stefana Rakić, ali bezuspešno.

4' Pokušao je ponovo Perić, ipak lopta je završila preko gola.

4' Odmah na drugoj strani pokušao je Perić iz prekida, ali je italijanski golman bio na mestu!

3' Na startu meča bez golova. Prvi ozbiljniji pokušaj Gabrijela Lime, koji je šutirao s nekoliko metara, ali je golman Aksentijević sjajno intervenisao.