Ekipni sportovi

Petak, 09.10.2020.

08:50

Fols opet pobedio Brejdija VIDEO

Peto kolo NFL-a otvoreno je na "Soldžer fildu" u Čikagu gde su Bersi savladali Tampa Bej Bakanirse sa 20:19.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Jonathan Daniel/Getty Images

Bio je to novi duel Toma Brejdija i Nika Folsa, repriza Superbola od pre tri godine koji je ponovo pripao "Svetom Niku".

Čikago je stigao do četvrtog trijumfa u sezoni, uz jedan poraz, dok je Tampa sada na skoru 3-2.

Valja istaći da su Bakanirsi bili oslabljeni neigranjem Krisa Godvina, Ej Džej Hauarda, Leonarda Forneta i sa rovitim Majkom Evansom koji je dobio dozvolu da zaigra tek par sati pre početka meča.

I pored toga, počeli su sjajno i poveli sa 13:0. Nik Fols je bio nemoćan, ali je u drugoj četvrtini uspeo da preokrene meč.

Najpre je Montgomeri istrčao tačdaun, a onda ide pas ka Džimiju Grejemu i rezultat je do poluvremena bio preokrenut.

U drugom poluvremenu nismo videli nijedno poentiranje za tačdaun, već samo fild golove.

Odbrane su dominirale, a više je izdržala defanziva Čikaga. Posebno u poslednjem drajvu Toma Brejdija u kom za minut u 17 sekundi nije uspeo da dovede ekipu do pokušaja za tri poena