Cicipas sprečio senzaciju

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Izvor: SN

Autor: SN

Stefanos Cicipas je 4. teniser sveta i u osmini finala se susreo sa Amerikancem Tejlorom Fricom koji je 22. igrač planete.

Cicipas je pobedio sa 3-2 u setovima, odnosno 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4, za tri sata i 26 minuta tenisa u Melburnu.

Tejlor Fric je sjajno počeo meč dobivši prvi set, ali je Cicipas odgovorio istom merom.

Jedan brejk bio je dovoljan Fricu u trećem setu da povede i dođe na korak od iznenađenja, ali je Cicipas rano napravio brejk u četvrtom i došao do izjednačenja.

U petom setu je Fric imao prednost, ali bez brejka. Konstantno je bio korak ispred, napravio pritisak nekoliko puta na servis Grka, ali ostao je bez snage u finišu.

Pri rezultatu 4:4, Fric je odigrao nekoliko loših poena na mreži, Cicipas je došao do brejk lopte i iskoristio je na sjajan način, kada je vratio sve udarce Frica, čak i jedan smeč i prošao ga na mreži za odlučujući brejk.

Cicipas će u četvrtfinalu igrati protiv Janika Sinera iz Italije.