1/8 finala: Đoković – Švarcman 6:3, 6:4, 6:4

Novak Đoković poedio je Dijega Švarcmana 6:3, 6:4, 6:4 u osmini finala Australijan opena.

3:6, 4:6, 4:6

Osmina finala SET GEM
Švarcman 0
Đoković 3
Kraj – Đoković u četvrtfinalu!
Đoković rutinski privodi meč kraju i sa 6:3, 6:4, 6:4 stiže do četvrtfinala Australijan opena!
Korak od četvrtfinala!
Đoković nastavlja u istom ritmu, rutinski osvaja novi gem i stiže na jedan od pobede i četvrtfinala AO – 3:5
Đoković ne koristi 4 prilike da reši meč
Đoković je na korak od toga da reši meč, ali Švarcman uspeva da spase četiri brejk lopte – 3:4.

Photo by Cameron Spencer/Getty Images
Da li je Švarcman propustio poslednju šansu?
Izvršio je Švarcman pritisak na Đokovićev servis, propustio je brejk priliku i možda šansu da produži meč na još neki set – 2:4
Maestralno!
Fenomenalan potez Đokovića posle duge i neizvesne razmene udaraca. Perfektnim drop-šotom dobija važan poen za preokret nakon 0:30 u svom servis-gemu.
Đoković "lomi" meč!
Đoković nastavlja u odličnom ritmu, strpljivo je čakao i dočekao trenutak da oduzme novi servis rivalu i napravi brejk u trećem setu – 2:3

Photo by Clive Brunskill/Getty Images
Egal
Teniseri osvajaju svoje prve servis-gemove u trećem setu, Đoković čeka priliku da "prelomi" meč – 1:1
Još 1 set za meč!
Đoković stavlja tačku na još jedan odličan set, posle 80 minuta vodi 2-0 protiv Argentinca – 4:6
Još 1 gem za set
Jedan ispušten servis-gem je očigledno bio samo trenutak slabosti, jer Đoković nastavlja sa suverenom igrom – 3:5
Švarcman se neće lako predati
Iako je bio na kolenima, Švarcman podiže nivo igre i pokazuje "zube" Đokoviću u drugom setu – 3:4
Novak nije posrnuo
Švarcman potvrđuje brejk, ali to nije mnogo poremetilo Đokovića koji nastavlja sa dobrim servisom i održava prednost u drugom setu – 2:4
Brejk!
Švarcman uspeva da oduzme servis Đokoviću i vrati jedan brejk. To je obradovalo navijače na Rod Lejver Areni jer su se uplašili da će Đoković brzo da ih pošalje kući – 1:3
Prvi problem za Đokovića
Prvi put na meču, posle 55 minuta igre, Đoković je u problematičnoj situaciji. Švarcman konačno pronalazi rešenje za servis Srbina i stiže do dve brejk lopte.

Šesti uzastopni gem!
Đoković je u furioznoj seriji, niže viner za vinerom i pravi novi brejk za šesti gem u nizu i ogromnu prednost u drugom setu – 0:3
Đoković već zna potencijalnog rivala u četvrtfinalu
Miloš Raonić je dominantnim servisom "počistio" Marina Čilića u tri seta.
Brejk!
Đoković nastavlja u jakom ritmu, nakon sigurnog servisa opet vrši pritisk na rivala i izuzetno preciznim udarcima brzo stiže do brejka u drugom setu – 0:2

Set – Đoković!
Đoković okončava prvi set u stilu, sigurnim servisom nastavlja odličan ritam i stiže do vođstva – 3:6
Brejk!
Đoković prvi stiže do prednosti. Prvi put na meču jedan teniser dobija brejk priliku i odmah je koristi – 3:5
Siguran servis
Prilično su sigurni na svoj servis obojica tenisera, posebno samouvereno deluje Đokovića na otvaranju meča – 3:3
Tesno
Đoković osvaja nimalo lak prvi gem. Bio je Argentinac na 40:40, ali Srbin je odoleo pritisku – 0:1
Pobednik ovog duela će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz okršaja između Miloša Raonića i Marina Čilića.
Đoković i Švarcman su se do sada tri puta sastajali, a sva tri meča dobio je Srbin. Poslednji okršaj su imali u maju 2019. kada je Novak slavio 2-1 u Rimu.