Tehnopolis

Sreda, 26.07.2017.

19:50

Blizzard ugasio legacy server za World of Warcraft

U petak je sa radom krenuo Flemyst legacy server za World of Warcraft, koji je trebalo da igračima pruži iskustvo iz doba Burning Crusade ekspanzije, ali je kompanija Blizzard delovala brzo i oštro i poslala je cease and desist pismo kojim je ugasila pomenuti server nakon samo pet sati njegovog rada.

Blizzard ugasio legacy server za World of Warcraft
Foto: Youtube Screenshot/MMOHuts

Kreator servera, na Redditu se predstavlja kao Gummy52, je poslednjih 4 godina radio na njegovoj izradi, iako je u teškoj materijalnoj situaciji, i pati od mišićne distrofije.

Za svoj rad nije primao donacije, zato što se bojao da bi to pivuklo negativnu pažnju Blizzarda. Zato ga je i iznenadilo pismo koje mu je stiglo na kućnu adresu, u kome stoji da se momentalno prekine rad servera i da je njegovo postojanje krši zakon o intelektualnoj svojini.

Još više čudi činjenica da postoji još dosta servera koji funkcionišu na isti ili sličan način, i to već više godina, bez ikakvog prigovora od strane Blizzarda. Gašenje ovog servera je donelo razočarenje velikom broju igača, koji su želeli da ponovo uživaju u vremešnoj ekspanziji.

Izvor: play.co.rs

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

12 Komentari

Možda vas zanima

Votson eksplodirao

Novo čudo Denvera bez Jokića! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su novu veliku pobedu bez povređenog Nikole Jokića, pošto su na gostujućem parketu savladali Boston Seltikse rezultatom 114:110.

8:00

8.1.2026.

17 h

Podeli: