Ponedeljak, 27.03.2023.

23:01

Francuska minimalna, Holandija ubedljiva

Fudbaleri Francuske pobedili su Irsku 1:0 (0:0) u grupi B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.godine.

EPA-EFE/Lorraine O'Sullivan

Golom Benžamina Pavara u 50. minutu, "trikolori" su upislai drugi trijumf u grupi, dok je Irskoj ovo bio prvi poraz,

U istoj grupi Holandija je bila bolja do Gibraltara 3:0.

Golove za domaću reprezentaciju postigli su Memfis Depaj u 23. i Nejtan Ake u 50. i 82. minutu.

Gosti su od 51. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Lijam Voker.

Francuska posle dva kola vodi sa šest bodova, Grčka i Holandija imaju po tri, a Irska i Gibraltar su bez bodova. Austrija je u Lincu savladala Estoniju sa 2:1, u meču drugog kola Grupe F.

Mihael Gregorič je u 17. minutu bio neprecizan sa penala, da bi osam minuta kasnije Estonija povela golom Rauna Sapinena.

U drugom poluvrmenu Austrija je preokrenula preko Florijana Kajnca u 68. i Gregoriča u 88. minutu.

Švedska je u istoj grupi na svom terenu pobedila Azerbejdžan sa 5:0.

Vodeći gol je postigao Emil Forsberg u 38, a potom je autogol postigao Bahlul Mustafazade u 65. minutu.

Golove su do kraja postigli i Viktor Djokereš u 79, Jesper Karlson u 88. i Entoni Elanga u 89. minutu.

Austrija je prva sa šest bodova, dok po tri boda imaju Belgija i Švedska. Bez bodova su Estonija i Azerbejdžan. Moldavija i Češka su u Kišinjevu odigrali nerešeno 0:0, u utakmici drugog kola Grupe E.

Češka je do pobede mogla u 27. minutu, ali je zbog ofsajda poništen gol Jana Kuhte.

Poljska je na svom terenu pobedila Albaniju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Karol Sviderski u 41. minutu.

U Grupi E vodi Češka sa četiri boda, Poljska ima tri, Moldavija dva, Farska ostrva jedan, a Albanija je bez bodova.