Loše vesti za Zvezdu, Bugari crveneli u Zagrebu VIDEO

Fudbaleri Dinama iz Zagreba i lisabonske Benfike došli su na korak do plasmana u Ligu šampiona.

Izvor: LN

Utorak, 09.08.2022.

21:56

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Dinamo je eliminisao bugarski Ludogorec sa ukupnih 6:3, dok je Benfika bila bolja od danskog Mitjilanda sa zbirnih 7:2.

To znači da su inicijalno nerealne šanse crveno-belih da budu u trećem šeširu za grupnu fazu Lige šampiona dodatno umanjene.

Naravno, da bi uopšte ušla u Ligu šampiona najbolja srpska ekipa mora prvo da u plej-ofu izbaci Makabi iz Haife, a pored Dinama i Benfike iz takmičenja mora da ispadne i Rendžers, koji u trenutku objave ovog teksta vodi sa 1:0 na poluvremenu protiv Uniona, nakon 2:0 za Belgijance u prvom meču.

Tek u slučaju ispadanja te tri ekipe, a prolaska Zvezde u glavni žreb Lige šampiona, bi prvak Srbije bio u trećem šeširu za grupe.

Dinamo je demonstrirao silu nad Ludogorecom u prvom poluvremenu, a put poraza gostiju popločao je Jankov koji je u 17. minutu već dobio drugi žuti karton.

Na pauzi je bilo 3:0 za Hrvate posle gola Drmića u 12. i dva gola Oršića, u 27. i 44. minutu.

Uspeli su Bugari da preko Despodova dođu do 3:2, ali je Rick u 72. minutu dobio drugi žuti, pa gosti sa osam igrača u terenu nisu mogli ništa više.

Na konačnih 4:2 postavio je Bruno Petković u 88. minutu sa bele tačke, dok je četiri minuta pre toga Karničnik dobio direktan crveni karton, što je bilo ukupno treće isključenje za Bugare na utakmici!

Zagrepčani će u plej-ofu LŠ igrati protiv norveškog Bodo/Glimta.
Benfika je u Lisabonu pobedila Mitjiland sa 4:1 pa je drugi meč manje-više bio samo formalnost.

Poveli su gosti u 23. minutu preko Fernandesa, a preko Enrikea Arauha duplirali prednost u 56. minutu.

Sisto je bio strelac za Dance u 63, ali je na konačnih 1:3, pošto je poništen gol Mitjilanda u nadoknadi, postavio Gonkalveš u 88. minutu utakmice.

Na Benfikinom putu ka grupnoj fazi LŠ stoji još samo bolji iz dvomeča Dinamo Kijev/Šturm Grac.
Plasman u plej-of ostvario je i azerbejdžanski Karabag, koji je šokirao Ferencvaroš sa 3:1 u Mađarskoj.

U prvom meču bilo je 1:1 i to je smatrano kao izuzetan rezultat za u revanšu favorizovani Ferenc, ali se desio debakl domaćina.

Strelci za Azere bili su Zubir i dva puta Vađi, a gol Traorea u 86. minutu ispostavio se samo kao počasni za domačina.

Viktorija Plzenj će igrati protiv Karabaga u meču za plasman u Ligu šampiona.
Kvalifikacije za Ligu šampiona, treće kolo (revanš, u zagradi je rezultat prvog meča)
Žalgiris – Bodo Glimt* 1:1 (0:5)