Levandovski stigao Gerda Milera, iznenađenja u borbi za Evropu u Bundesligi

U Bundesligi je odigran veći broj utakmica pretposlednjeg 33. kola koji su doneli borbu za plasman u Ligu Evrope i Ligu konferencija.

Izvor: SS

Subota, 15.05.2021.

17:25

EPA-EFE/MATTHIAS SCHRADER

Međutim, došlo je do nekoliko prilično iznenađujućih rezultata gde su favoriti izgubili svoje mečeve.

Pre svih Ajntraht iz Frankfurta koji je trebalo da pobedom nad Šalkeom uskoči u zonu koja vodi u Ligu šampiona, ali je dozvolio sebi da primi četiri gola od najgoreg tima u ligi i da izgubi rezultatom 4:3.

Šalke je u vođstvo došao golom Klasa Jana-Huntelara, ali su preokret gostima doneli Andre Silva u 29. i N'Dika u 51. minutu.

Međutim, domaćin stiže do čak tri pogotka u razmaku od 12 minuta, a strelci su redom bili Idrisi u 52. minutu, Flik u 60. i Hope u 64. minutu.

I očas posla od "realnih" 1:2, rezultat je bio šokantnih 4:2.
Do kraja je Andre Silva uspeo da smanji na 4:3, ali Ajntraht do kraja nije uspeo da dođe makar do boda.

Filip Kostić je odigrao ceo meč, a Luka Jović je u igri bio od 65. minuta, ali bez učinka.

Tema dana u Nemačkoj je Robert Levandovski koji je ponovo bio strelac i tako je došao do 40. gola u sezoni.

Na taj način je izjednačio rekord slavnog Gerda Milera star 49 godina, a za očekivati je da u poslednjem kolu Poljak i prestigne čuvenog nemačkog napadača.

Posle gola iz penala protiv Frajburga je podigao dres gde je bio lik Milera i pisalo je:

"Zauvek, Gerd".
Bajern je do kraja dva puta vodio, ali i dva puta ispuštao prednost, te je meč završen rezultatom 2:2.

Poraz koji će ga verovatno koštati plasmana u Ligu konferencije je doživela Borusija Menhengladbah i to posle preokreta od Štutgarta rezultatom 2:1 (0:1).

Menš je poveo golom Štindla u 45. minutu, ali su "švabe" u nastavku preokrenule i slavile golovima Enda u 72. i Kalajdžića u 77. minutu.

To su iskoristili Bajer Leverkuzen i Union Berlin remijem 1:1.

Domaći su poveli preko Virca u 27. minutu, a u 72. je izjednačio Pohjanpalo.

"Farmaceuti" su tako obezbedili učešće u Ligi Evrope, a Union Berlin preskočio Menhengladbah u borbi za Ligu konferencija.

U borbi za opstanak, Herta je remijem sa Kelnom rezultatom 0:0 obezbedila da i sledeće sezone igra u eliti, dok će "jarčevi" u poslednjem kolu tražiti spas.

Augsburg je u direktnom duelu preskočio Verder – 2:0, a bod ispred "zelenih" je i Arminija Bilefeld koja je remizirala sa Hofenhajmom – 1:1.