Bogi briljirao, Beli "flertovao" s tripl-dablom u oproštajnoj pobedi Kingsa

Košarkaši Sakramento Kingsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse 136:122 u poslednjem meču ligaškog dela sezone.

Izvor: PT

Četvrtak, 13.08.2020.

19:00

Bogi briljirao, Beli
(Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Kingsi nisu uspeli da obezbede plasman u plej-of i za nekoliko sati će napustiti "Dizni svet" u Orlandu, te im je ovo bila oproštajna utakmica.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su sjajne utakmice.

Bivši košarkaš Partizana postigao je 27 poena, a uz to je imao šest skokova i devet asistencija, dok je nekadašnji crveno-beli ubacio 15 uz 13 asistencija i 8 skokova.

Kod Lejkersa nisu igrali Entoni Dejvis i Kajl Kuzma, dok je Džejms igrao samo u prvom poluvremenu u kojem je ubacio 17 poena.

Utakmica je otvorena u brzom ritmu, a posebno raspoložen bio je Bogdanović.

Srpski košarkaš za šest minuta postigao je 12 poena, međutim Volton ga je izveo iz igre i vratio tek sredinom druge četvrtine.

Lejkersi su iskoristili to što su Kingsi loše odigrali u završnici prve deonice i dobili su je rezultatom 40:30.

Sakramento je mnogo bolje zaigrao u drugoj četvrtini.

Razigrao se Bjelica, kao i Badi Hild i ekipa Luka Voltona brzo je okrenula rezultat.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
Džejms nije igrao u završnici, Kingsi su se raspucali i poluvreme dobili sa deset poena prednosti – 66:56, ukupno u drugoj četvrtini je bilo 36:16.

U nastavku utakmice nismo gledali Lebrona Džejmsa i Sakramento je znao kako da iskoristi.

Bogdanović je nastavio tamo gde je stao, a razigrao se i Bjelica koji je imao čak osam asistencija u drugom poluvremenu.

Kingsi su pogađali iz svih pozicija i rezervni igrači Lejkersa nisu imali odgovor na takvu igru.

Ostaje žal što Bjelica nije došao do još dva skoka, odnosno prvog tripl-dabla u karijeri.

Na kraju, Sakramento Kings – Los Anđeles Lejkers 136:122.

Kingsi pakuju kofere, a Lejkersi čekaju s kojom ekipom će igrati u prvoj rundi plej-ofa.