Katastrofa Fenerbahčea protiv Reala

Košarkaši Fenerbahčea izgubili su pred domaćom publikom od Real Madrida 94:65 u 25. kolu Evrolige.

Izvor: PT

Četvrtak, 20.02.2020.

20:35

EPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo

Izabranici Željka Obradovića odigrali su lošu utakmicu i "kraljevski" klub zasluženo odnosi ceo plen iz Istanbula.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić odigrao je 35 minuta u poraženom sastavu i postigao je devet poena, uz četiri skoka i dve ukradene lopte.

Vicešampion Turske utakmicu je ispustio krajem prvog poluvremena kada su gosti iz Madrida uspeli da dođu do 18 poena prednosti (47:29).

Tokom treće četvrtine Fener je pokušavao, u jednom trenutku je došao do jednocifrenog zaostatka, međutim u poslednju deonicu ušli su sa 20 poena zaostatka.

Madriđani su rutinski priveli utakmicu kraju i na kraju su slavili velikih +29 – 94:65.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejsi Kerol sa 20 poena, Tavares je imao 16 i osam skokova, Tompkins 14, a Kampaco dva poena i osam asistencija.

Kod Fenerbahčea Nando de Kolo je postigao 21 poen, a Jan Veseli 16. Fener ima skor 11/14, a Real 19/6.

Ranije u toku dana Alba je slavila na gostovanju protiv Zenita (83:81), dok je Olimpijakos pred domaćom publikom pobedio ASVEL (77:68).