Srbi u Evropi: Raspucani Vlahović, Sergej, Tadić, Rajkovićev novi "klin šit" VIDEO

Tek zavšenog vikenda srpski reprezentativci širom Evrope nisu se previše istakli, ako izuzmemo "Italijane" Sergeja Milinković-Savića i Dušana Vlahovića.

Ponedeljak, 17.02.2020.

11:45

Srbi u Evropi: Raspucani Vlahović, Sergej, Tadić, Rajkovićev novi
Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images Photo by Marco Rosi/Getty Images Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Popularni "Serđente" je doneo Laciju veliki trijumf nad Interom (2:1) i pojačao nadu Rimljanima za Skudeto i to je "hajlajt" ne samo od reprezentativaca Srbije, već i u pet najjačih liga Evrope.

Ne samo zbog gola, već celokupne igre jer je vezistima "nerazura" radio šta je hteo.

Ponovo je pažnju na sebe skrenuo Vlahović, sa dva gola i stigao do šestog ove sezone u Seriji A.

Standarno dobar je bio i kapiten Ajaksa Dušan Tadić, ponovo je iskoristio penal - sada protiv RKC-a i bio najzapaženiji na "Johan Krojf" areni.

Vredi istaći i partije Predraga Rajkovića (Rems) tako što je još jednom sačuvao mrežu sjajnim odbranama, kao i Nikolu Milenkovića (Fiorentina), Stefana Mitrovića (Strazbur), Milana Rodića (Crvena zvezda)...

Odbrana

Golmani:
Marko Dmitrović (Eibar) – odložen meč protiv Sosijedada
Predrag Rajković (Rems) – dve odbrane u pobedi nad Renom (1:0)

Defanzivci:
Aleksandar Kolarov (Roma) – presedeo meč na klupi u porazu od Atalante (2:1)
Nikola Milenković (Fiorentina) – igrao 90 minuta u ubedljivom trijumfu nad Sampdorijom (5:1)
Nikola Maksimović (Napoli) – igrao 90 minuta u pobedi nad Kaljarijem (1:0)
Matija Nastasić (Šalke) – 90 minuta, žuti karton, odličan u remiju protiv Majnca (0:0)
Miloš Veljković (Verder) – Vratio se u tim u porazu od Lajpciga (3:0) i bio jedan od lošijih
Stefan Mitrović (Strazbur) – sa kapitenskom trakom predovio ekipu do dobrog remija u Lionu (1:1)
Branislav Ivanović (Zenit) – zimska pauza
Uroš Spajić (Krasnodar) – zimska pauza
Antonio Rukavina (Astana) – zimska pauza
Milan Rodić (Crvena zvezda) – Sjajan za 90 minuta u pobedi protiv Čukaričkog (2:0)
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – Solidnan ceo meč protiv Čukaričkog (2:0).
Nemanja R. Miletić (Partizan) – Dobra partija protiv Radnika (3:0)

Vezni red

Nemanja Matić (M. Junajted) – klub mu nije igrao za vikend
Luka Milivojević (Kristal Palas) – klub mu nije igrao za vikend
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – obeležio derbi protiv Intera pobedonosnim golom, uz žuti karton
Saša Lukić (Torino) – klub mu nije igrao za vikend.
Darko Lazović (Verona) – odigrao 90 minuta u Udinama, imao šansu da donese tri boda
Filip Đuričić (Sasuolo) – u porazu od Parme zamenjen u 65. minutu, iako je bio sasvim solidan
Marko Grujić (Herta) – presedeo na klupi trijumf u Paderbornu (2:1)
Filip Kostić (Ajntraht) – slaba partija za 90 minuta u porazu od Dortmunda (5:0)
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – zamenjen na poluvremenu u Dortmundu
Radosav Petrović (Almerija) – zamenjen na poluvremenu u porazu od Ueske (3:2)
Nemanja Gudelj (Sevilja) – presedeo meč na klupi protiv Selte.
Nemanja Maksimović (Hetafe) – igrao 90 minuta na Nou Kampu u porazu od Barselone (2:1)
Nemanja Radonjić (Marsej) – ušao poslednjih sedam minuta u pobedi u Lilu (2:1)
Dušan Tadić (Ajaks) – postigao gol iz penala protiv RKC-a (3:0) i bio najbolji na terenu
Ljubomir Fejsa (Alaves) – zapažen za 90 minuta u porazu na Maljorki (1:0)
Andrija Živković (Benfika) – van tima.
Adem Ljajić (Bešiktaš) – igrao poslednjih 20 minuta u derbiju protiv Basakšehira (0:1)

Napad

Aleksandar Mitrović (Fulam) – jedan od boljih u timu za 90 minuta protiv Barnslija (0:3)
Luka Jović (Real Madrid) – nije ulazio u igru protiv Selte (2:2)
Dušan Vlahović (Fiorentina) – dva gola u pobedi nad Sampdorijom (5:1) najbolji
Andrija Pavlović (APOEL) – igrao do 78. minuta u derbiju protiv Apolona (4:1)
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – ušao u igru u 89. minutu protiv Čukaričkog.
Aleksandar Prijović (Al Itihad) – van tima.
Uroš Đurđević (Hihon) – ušao u 81. minutu protiv Rasing Santandera (2:0)

Priredio: Miloš Simanović