EP: Sjajni Karabatić doneo Francuskoj bronzu

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila treće mesto na EP u Hrvatskoj, pošto je u meču za bronzu pobedila Dansku sa 32:29.

Nedelja, 28.01.2018.

19:45

Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Sjajnu utakmicu odigrao je Nikola Karabatić koji je bio najefikasniji u redovima "trikolora" sa devet golova iz 11 pokušaja.

Aktuelni svetski šampion susreo se sa olimpijskim prvakom i posle 60 minuta pobeda im je zasluženo pripala.

Francuska je posle slabog rezultata u Poljskoj, kada su bili tek peti, uspela da osvoji medalju.

Danska je sredinom prvog poluvremena imala minimalnu prednost, međutim pred kraj tridesetominutnog perioda Francuzi su preuzeli inicijativu (17:14).

U drugom poluvremenu Danska nije uspela niti jednom da ugrozi bronzu Francuskoj, koja će se kući vratiti sa odličjem.

Pored Karabatića po pet golova postigli su Sorijando, Abalo i Mae, dok je četiri ubacio Port. Kod Danaca Lindberg je bio najefikasniji sa 12 golova, dok je podbacio Mikel Hansen koji je iz igre šutirao tek 2/7.

Finale je na programu od 20.30 kada se sastaju Španija i Švedska.