Manherc "razbio" Hrvate – Mađarska u polufinalu

Vaterpolisti Mađarske savladali su Hrvatsku 15:11 i plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Sreda, 04.08.2021.

14:05

Manherc

Hrvati su bili blagi favoriti protiv aktuelnog evropskog šampiona, ali su Mađari odigrali odlično i zasluženo slavili.

U polufinalu će igrati protiv Grčke, dok drugi polufinalni par čine Srbija i Španija.

Kristijan Manherc bio je igrač utakmice, pošto je postigao čak sedam golova.

Hrvatska je dobila prvu četvrtinu 3:2 i imala gol prednosti, ali su Mađari odigrali odlično u drugoj deonici i preokrenuli su rezultat.

Sa dva vezana pogotka su preokrenuli, ali je onda Hrvatska sa dva vezana gola vratila prednost.

Mađari su zatim postigli tri gola zaredom i posle druge deonice bilo je 7:5.

Hrvati su u trećoj četvrtini uspeli da izjednače, ali opet primaju tri gola zaredom u završnici kvartala, pa je Mađarska u poslednju četvrtinu ušla sa +3.

Povratka u poslednjoj četvrtini za Hrvate nije bilo.