Subota, 13.05.2017.

22:08

Simona Halep odbranila titulu u Madridu

Rumunska teniserka Simona Halep odbranila je titulu u Madridu pošto je u finalu bila bolja od Kristine Mladenović rezultatom 2:1, u setovima 7:5, 6:7, 2:6.

Getty Images

Ovo je prvi pehar za Halepovu ove sezone, a 15. u karijeri.

Francuska teniserka bolje je otvorila meč i prva došla do brejka i u prvom setu povela sa 2:1 u gemovima, ali je osma teniserka ubrzo došlado izjednačenja 2:2.

Ipak, drama je nastavljena do kraja, a Halepova uz dva vezana brejka osvaja prvi set -7:5.

I u drugom je nastavljena žestoka borba između teniserki i kom je posle taj-brejka Mladenovićeva osvojila ovaj set i izjednačila - 7:6 (7:5)

U treće setu, Halepova je zaigralo mnogo bolje i uz dva izgubljena gema došla do pobede za drugu tutulu u Madridu.

Halep je postala prva teniserka koja je do finala Madrida stigla tri puta, a postala je i druga teniserka koja je uspela da odbrani titulu. Pre nje je to učinila Serene Vilijams 2012. i 2013. godine.