Fudbaleri Crvene zvezde protiv Slovana iz Libereca ostvarili su jednu od najubedljivijih pobeda u klupskoj istoriji na međunarodnoj sceni.
Autor: MS
foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
"Petarda" češkom Slovanu na stadionu "Rajko Mitić" najubedjiviji je trijumf u grupnoj fazi evropskih takmičenja.
Prethodno su taj rekord crveno-beli držali protiv Rome (3:1) u Ligi Evrope i Olimpijakosa (3:1) u Ligi šampiona.
Sada je tim Dejana Stankovića to nadmašio i na najbolji način najavio da ima ambicije da drugi put prezimi u Evropi u 21. veku.
Protiv direktnog konkurenta za prolaz iz L grupe...
Srðan Stevanoviæ/Starsport
Blistavo veče na "Marakani" u režiji Aleksandra Kataija i saigrača sigurno je najbolja partija otkad je Stanković trener.
Iako nije vodio ekipu zbog suspenzije, naravno da taktičke zasluge idu na račun bivšeg asa Lacija i Intera.
Namestio je tim da izađe visoko, napadao sve vreme i na kraju je poentirao toliko da su gosti iz Libereca mogli da prime i više od pet komada.
Svakako da može da bude zadovoljan kako su njegovi izabranici ispunili zadatke na terenu, bez obzira na to što je jedina "mrljica" bila greška Sekua Sanoga kada se poigravao kod gola Slovana.
Za istoriju
Bila je to 11. "petarda" crveno-belih na međunarodnoj sceni.
Kao domaćin su peticom ispraćeni Espanjol, Atletik iz Bilbaa, Lozana, luksemburški Avenir, moldavski Nistru, Dinamo iz Tbilisija i ove sezone Evropa sa Gibraltara pre Slovana, a u gostima još Didelanž, Seltik i Dandalk.
Kada se pogleda da su crveno-beli samo još šest puta dali više od pet golova jasno je da je meč u četvrtak imao i prefiks istorijskog.
Već za šest dana na "Marakanu" stiže belgijski Gent i Zvezda ima priliku da, teniskim rečnikom, dođe do "meč lopte" ukoliko pobedi.
Sa nova tri boda bi zakoračila ka narednoj fazi, ali svakako da niko unapred ne sme da otpiše tim koji je u ovu grupu došao iz prvog šešira, bez obzira na to što beleži loše rezultate ove sezone i što je na "nuli" posle dva kola u Ligi Evrope.
Srðan Stevanoviæ/Starsport
Dejan Stanković i njegov tim su protiv Slovana položili predmet sa čistom peticom, ali je tek počela "školska godina" i moraju da nastave u tom ritmu.
Potpuno suprotnom od Genta, koji ima čak sedam poraza u poslednjih osam utakmica.
Znamo onu priču o ranjenom lavu, ali sve je u rukama Zvezde.
Samo mora dobro da se spremi za verovatno ključni "predmet" u ovoj godini...
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Najnoviji meteorološki proračuni ukazuju na mogućnost povratka zime kakvu Srbija nije iskusila decenijama. Meteorolog Ivan Ristić upozorio je da njegov IRIE prognostički model za jutro 5. januara 2026. godine prognozira čak -21 stepen Celzijusa.
Rat u Ukrajini – 1.401. dan. Ruske vlasti tvrde da su presrele devet ukrajinskih dronova koji su se kretale ka Moskvi tokom noći između Božića i Badnje večeri.
Uprava saobraćajne policije uputila je apel učesnicima u saobraćaju da pokažu dodatno strpljenje i oprez zbog predstojećih praznika i vikenda kada se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja na svim ključnim putnim pravcima uz snežne padavine i poledicu.
Rusija je već početkom decembra ispunila plan mobilizacije za 2025. godinu, prema kojem je trebalo da regrutuje više od 400.000 ljudi, dok su vlasti, uprkos problemima u popunjavanju vojske, nastavile da privlače nove vojnike povećanjem novčanih isplata.
Uprava saobraćajne policije uputila je apel učesnicima u saobraćaju da pokažu dodatno strpljenje i oprez zbog predstojećih praznika i vikenda kada se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja na svim ključnim putnim pravcima uz snežne padavine i poledicu.
Rusija je već početkom decembra ispunila plan mobilizacije za 2025. godinu, prema kojem je trebalo da regrutuje više od 400.000 ljudi, dok su vlasti, uprkos problemima u popunjavanju vojske, nastavile da privlače nove vojnike povećanjem novčanih isplata.
Na auto-putu Kanecu u Japanu večeras se dogodio lančani sudar u kojem je učestvovalo oko 50 automobila i kamiona, pri čemu je poginula jedna osoba, dok je 26 povređeno, od kojih petoro u teškom stanju.
Rat u Ukrajini – 1.402. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da su neka dokumenta za mirno rešenje rata u Ukrajini već spremna, ali da je potrebno da se još radi na nekim osetljivim pitanjima.
Zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov izjavio je da se plan od 20 tačaka koji je objavila Ukrajina i dogovorio sa Sjedinjenim Državama "radikalno razlikuje" od sporazuma postignutih između Vašingtona i Moskve.
Gledaoci omiljene domaće serije "Igra sudbine" imaće priliku da u novogodišnjoj večeri pogledaju specijalnu epizodu, koja će biti emitovana u sredu, 31. decembra na Prvoj televiziji od 20.00.
Članovi Vlade Republike Srbije usaglasili su se na današnjoj sednici da do kraja 2025. godine i u 2026. godini direktori zdravstvenih ustanova, u kojima se sprovode poslovi u cilju smanjenja liste čekanja, donesu odluku o preraspodeli radnog vremena.
Pedijatar i pulmolog Aleksandra Vukov izjavila je danas da je za grip karakteristično da brzo pokaže simptome, kao i da je mutirana varijanta virusa gripa prisutna u Srbiji i u zemljama u okruženju.
Kako kad može da izdrži bez hrane, kako to utiče na zdravlje i kakvi su benefiti gladovanja? Ishrana ne utiče samo na telesnu težinu, već i na način na koji funkcionišu mozak i creva.
Lekovi koji imitiraju GLP-1, prirodni hormon koji reguliše osećaj gladi, izazvali su pravu revoluciju - zahvaljujući njima, mnogi ljudi koji su se godinama borili sa viškom kilograma dobili su novu dimenziju kontrole nad apetitom i ishranom.
Nakon petogodišnje pauze, voljena norveška serija "Home for Christmas" (Kod kuće za Božič) vratila se na Netflix sa dugo očekivanom trećom sezonom koja nastavlja da osvaja srca gledalaca.
Neki božićni filmovi su veseli i vedri, dok su drugi setni i dirljivi, bave se temama gubitka kako bi naglasili značaj porodice, zajedništva i ljubavi.
Pesma "Snowman" australijske pevačice Sije preuzela je prvo mesto na Spotifajevoj listi najstrimovanijih sezonskih pesama, čime je sa prvog mesta skinuta višedecenijska dominacija pesme "All I Want for Christmas Is You" pevačice Maraje Keri.
Dobra vest je da ovo nije kraj priče – ekipu ćemo ponovo gledati na sledećem izdanju Phygital Games of the Future turnira, koje će se održati naredne godine u Kazahstanu.
U.S. President Donald Trump is planning several major announcements regarding Gaza in early January, but the next steps will depend on his Monday meeting at Mar-a-Lago with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, reports the American portal Axios.
US newspaper The Wall Street Journal published a series of reports suggesting that Trump, through his special envoy, found a “backdoor” route to Putin via a close aide of Russian president, who had been “chatting” with the Americans about a weight-loss drug.
Partizan basketball players are set to play a new EuroLeague match, with Maccabi Tel Aviv visiting Belgrade Arena for the 18th round of the EuroLeague.
Kina je prvi put zvanično prikazala u letu svoj dron CH-7, futurističku letelicu koja bi mogla da postane jedno od najvažnijih oružja za izviđanje i nadzor u budućim sukobima.
Pornhub je upozorio korisnike da bi mogli biti direktno kontaktirani od strane sajber kriminalaca nakon nedavnog bezbednosnog incidenta koji je pogodio Pornhub Premium naloge.
Američka tehnološka kompanija Google pokrenula je eksperimentalnog AI asistenta za produktivnost zasnovanog na mejlu, nazvanog CC, koji treba da korisnicima uštedi vreme i istovremeno podstakne češće korišćenje Google servisa.
Laboratorija "Hubei East Lake" u centralnoj Kini objavila je revolucionarno dostignuće u tehnologiji za voz velike brzine. Ovaj voz je na testu postigao 800 kilometara na sat za samo 5,3 sekunde.
Jetour, jedan od najbrže rastućih globalnih automobilskih brendova iz Kine, je zvanično ušao na tržište Srbije pod okriljem ATMO Group, međunarodne distributerske kompanije koja posluje u devet zemalja.
Porsche AG namerava da zatvori svoju mrežu punjenja za električna vozila u Kini, jer nemački brend nastavlja da gubi udeo na najvećem svetskom automobilskom tržištu.
Komentari 38
Pogledaj komentare