Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović pružio je još jednu vrhunsku partiju.

Utorak, 11.05.2021.

08:00

Bogdanović

Atlanta Hoksi savladali su Vašington Vizardse na svom parketu 125:124 i Bogdanović je blistao.

Ubacio je 25 poena, uz 7 pogođenih trojki iz 12 pokušaja.

Za dva je šutirao 1/5 i sa linije penala 2/2.

Dodao je skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte, a pritom nije imao nijednu izgubljenu.
Najefikasniji bio je Tre Jang sa 36 poena. Džon Kolins dodao je 28, dok je Kapela imao 10 poena i 22 skoka.

Bilo je ovo i istorijsko veče Rasela Vestbruka, koji je ostvario 182. tripl dabl u karijeri i sada ih ima najviše u istoriji NBA lige, pošto je prestigao Oskara Robertsona.

Upisao je 28 poena, 13 skokova i 21 asistenciju.

Hačimura je dodao 20, a Robin Lopez 18 poena. Atlanta je igrala slabo u prvom poluvremenu, posebno u odbrani i Vašington je imao poen prednosti posle prvog dela igre.

Hoksi su odigrali sjajnu treću četvrtinu, koju su dobili 35:17 i sa +17 ušli u poslednju deonicu.

Za samo pet minuta su ispustili veliku prednost i Vašington se vratio na koš zaostatka.

Do kraja je bilo veoma neizvesno i bila je viđena je prava rezultatska "klackalica".

Atlanta je u poslednji minut ušla sa poenom viška i imala napad da reši meč, ali Neto blokira Kolinsa i Vašington je imao napad za pobedu.