Četvrtak, 28.07.2011.

14:58

Šou Nejmara i Ronaldinja

U poslednjem odigranom meču Santos je poražen u speklatularnom meču od Flamenga sa 5:4 iako je domaćin poveo sa 3:0 u 26. minutu.

Ništa u ovom duelu nije bilo "obično", ni rezultat, a posebno ne golovi, svoj šou imao je Ronaldinjo sa het-trikom, ali je ipak Nejmar golom u 26. minutu ostavio sve bez reči.

Nejmar je uz pomoć nekoliko saigrača “izradio“ skoro ceo tim Flamenga, a onda sjajnim potezom izbacio poslednjeg čuvara i ubacio loptu u gol.

Međutim, do kraja poluvremena Flamengo je predvođen Ronaldinjom izjednačio, Nejmar je početkom drugog doneo novu prednost domaćinu, ali je svoj šou u nastavku imao nekada najbolji igrač sveta, te sa još dva gola doneo pobedu Flamengu.

Zanimljivo je bilo i u duelu Koritibe i Sao Paula. Gosti su do 31. minuta imali sigurnih 3:0, a poletkom drugog poluvremena su mislili da su rešili meč golom Lukasa. Međutim, u poslednjih 20 minuta Rafinja i Bil sa dva gola vratili Koritibu u igru, ali tri minute nisu bili dovoljno vremena da domaćin osvoji bar bod.