Lekcija za Čukarički, Molde lako do trećeg kola kvalfikacija za Ligu Evrope

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Posle 0:0 u Norveškoj, u revanš meču sa Moldeom na Banovom brdu poraženi su sa 1:3 (0:2).

Tako ni treći pokušaj da se domognu treće runde nije urodio plodom, pošto su bili zaustavljeni u istoj rundi kvalifikacija i 2015. i 2016.

Molde je, ruku na srce bio favorit i pre ova dva duela, to je i pokazao na terenu, posebno u ovom susretu gde je delovao daleko konkretnije i opasnije, na kraju i efikasnije.

Ko zna kako bi se meč kretao da je Čukarički već u drugom minutu iskoristio veliku priliku.

Ovusu je odlično uputio loptu pred gol, tamo je bio Tedić, šutirao je, ali je golman Moldea uspeo da vrhovima prstiju loptu izbaci u korner.

Sve posle toga, išlo je na vodenicu gostiju koji su ubrzo uspostavili željeni ritam igre. Sve je polazilo od kapitena Magnusa Volfa Eikrema, nekadašnjeg igrača Mančester junajteda, koji je sjajno proigravao saigrače i ubrzo je Molde stekao prednost.

Igrao se četvrti minut kada je Omoijanfo šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila Stefana Šapića, promenila smer i prevarila nemanju Belića - 0:1.

Imao je Molde šansu u 15. minutu preko Haugena, ali je bio neprecizan, da bi u 37. minutu praktično sva priča oko pobednika dvomeča bila završena.

Marko Docić nije uspeo da otkloni opasnost kako je želeo, lopta je došla do Magnusa Volfa Eikrema, šutirao je neodbranjivo sa 15 metara i mreža Belića se zatresla po drugi put.

Bio je to veliki psihološki udarac za mladu ekipu Čukaričkog od koje nisu uspeli da se oporave.

Imali su nekoliko pokušaja u nastavku, ali iskusniji Norvežani su pametno čuvali rezultat, vrebali iz kontre, na kraju uspeli su da postignu još jedan gol.

Knudsen je prošao u 78. minutu po levoj strani, niko ga nije izblokirao, Belić je bio nemoćan.

Ipak, tri minuta kasnije, kombinacije rezervista Čukaričkog Vidosavljevića i Kajevića urodila je pogotkom.

Asmir Kajević je izašao sam pred golmana, šutirao je u donji levi ugao za konačnih 1:3.

Molde će u trećem kolu kvalifikacija igrati sa boljim iz dvomeča između Arisa i AEL-a iz Limasola.

Sve detalje meča sa Banovog brda mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.