Nedelja, 20.12.2015.

16:21

Stršljenovi 'izujedali' Liverpul

Ekipa Votforda ubedljivo je savladala Liverpul u prvom nedeljnom meču 17. kola Premijer lige – 3:0 (2:0).

Getty images

'Stršljenovi' su se osmim trijumfom popeli na sedmo mesti na tabeli sa 28 bodova, dok je Liverpul, posle šestog neupseha u sezoni, deveti sa četiri manje.

Domaćin je sjajno otvorio duel na 'Vikaridž roudu' – poveo je već u trećem minutu preko Nejtana Akea, da bi samo dvanaest minuta kasnije, na asistenciju Troja Dinija, Odeon Igalo duplirao vođstvo.

Pogodaka nije bilo sve do pet minuta pre kraja, kada je Nigerijac postigao svoj drugi gol i postavio konačan rezultat susreta.

Mečeve odigrane u subotu obeležila je nova pobeda Lester Sitija, kao i slavlje Čelsija u prvom meču bez Žozea Murinja, ali i novi poraz Mančester Junajteda.

Dan se zatvara od 17 časova u Velsu, kada će Svonsi dočekati Vest Hem, a kolo u ponedeljak u Londonu – gde će Arsenal u velikom derbiju ugostiti Mančester Siti od 21 čas.

Votford je potpuno zasluženo upisao tri boda, pošto su 'Redsi' nisu mogli da se 'sastave sa loptom' tokom svih devedeset minuta, ali je veliko pitanje kako bi se susret odvijao da je Mark Klatenburg reagovao posle 180 sekundi igre.

Domaći su se izborili korner, a čini se da je Nejtan Ake tom prilikom u petercu zakačio Adama Bogdana, koji je menjao Simona Minjolea na golu, ali se arbitar nije oglasio, pa je bivši igrač Čelsija ispuštenu loptu Mađara samo ćušnuo u mrežu.

Pokušao je L'pul agresivnijom igrom ekspresno da odgovori, ali je već posle 15 minuta igre bilo 2:0. Troj Dini izborio se za loptu na centru i poslao divan pâs do Nigerijca, a ovaj najpre izdržao duel sa Martinom Škrtelom i zatim iz veoma teške situacije pogodio dalju malu mrežicu.

Do odlaska na odmor nije bilo previše uzbuđenja, ekipa Jirgena Klopa nije uspela direktno da ugorzi Eurelija Gomesa, da bi u šesdeset sekundi videli dve sjajne šasne. Najpre se Bogdan istakao posle novog pokušaja Igala, a u sledećem napadu Gomes je šut Džordana Hendersona izbacio u korner.

Tačku na odlično izdanje celog tima stavio je nigerski napadač, pet minuta pre isteka regularnog toka, pošto je bio najviši u skoku posle centaršuta Valjona Behramija.