Subota, 12.09.2015.

15:36

Nejsmit het-trikom sa klupe nokautirao Čelsi!

Fudbaleri Čelsija doživeli su i treći poraz od starta Premijer lige, pošto su na otvaranju petog kola poraženi na gostovanju Evertonu – 3:1 (2:1).

Getty Images

Apsolutni junak Gudisona postao je Stiven Nejsmit – iako je duel počeo na klupi – postigavši het-trik za potvrdu katastrofalne forme ekipe Žozea Murinja.

'Karamele' su povele u 17. minutu udarcem Nejsmita glavom, da bi samo pet minuta kasnije sjajnim udarcem sa ivice kaznenog duplirao vođstvo svog tima.

Nemanja Matić uspeo je da vrati Čelsi u igru u deset minuta pred odlazak na odmor, evrogolom sa distance, ali je fenomenalni rezervista u 82. minutu postavio konačan rezultat i doneo svom timu veliki trijumf. Ceo meč za Čelsi, daleko od očekivanog nivoa, odigrao je kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.

Ekipa Roberta Martinesa zabeležila je drugu pobedu i stigla do osmog boda, dok su 'Plavci', kojima je ovo najgori start sezone u poslednje tri decenije, ostao u donjem delu tabele sa četiri osvojena boda, sa jednim slavljem i remijem.

Ipak, Nejsmit nije prvi igrač koji može da se pohvali het-trikom sa klupe, pošto su čak petorica igrača pre njega učinila isto, a poslednjem je Romelu Lukaku to 'pošlo za novog', u dresu Vest Bromič Albiona protiv Mančester Junajteda.

S druge strane, tim sa Stamford Bridža primila je 16 pogodaka na poslednjih 16 premijerligaških utakmica, što je više nego za celu prvu sezonu kada je Murinjo bio na klupi (2004/05).

Duel u Evertonu počeo je opreznom igrom na obe strane, ali nešto agresivnijim i konkretnijim pristupom domaće ekipe, koja je prva preuzlea kontrolu. Iako u uvodnih dvadesetak minuta nije bilo pravih šansi, ključan momenat za razvoj meča dogodio se u devetom minutu – kada je Muhamed Bešić zbog povrede morao van terena.

Njega je zamenio Nejsmit, koji je u 27. minutu i doneo prednost 'Karamelama'. Posle akcije po desnom boku Brendon Galovej je poslao loptu na peterac, kompletna odbrana Čelsija je zaspala, a vezista Evertona glavom savladao Asmira Begovića.

Samo pet minuta kasnije gost je bio u totalnom nokdaunu, jer je Nejsmit, posle odložene lopte Rosa Barklija, lepim udarcem sa dvadesetak metara pogodio dalju 'malu' mrežicu. Ipak, 'Plavce' u meč vraća Nemanja Matić u 36. minutu evrogolom.

Srbin je, posle pâsa Džon Obi Mikela, povukao loptu i šutirao sa tridesetak metara, lopta je završila u gornjem desnom uglu gola Tima Hauarda, a tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Nastavak nije doneo značajan boljitak u igri Čelsija, domaćin je nastavio sa svih strana, pa je Begović u nekoliko navrata morao da spasava svoj tim, pošto su Lukaku i drugovi nekoliko puta izlazili sami na njega.

Tačku na meč stavio je spektakularni Škot u 82. minutu, posle asistencije Barklija. Lepo je sačekao dodavanje saigrača i iskosa poslao loptu ispod bosanskohercegovačkog golmana za delirijum na Gudisonu.