Atletika

Četvrtak, 20.08.2009.

13:32

Voker odustao od tamičenja na SP

Američki skakač sa motkom Bred Voker neće braniti titulu na Svetskom prvenstvu u atletici u Berlinu, pošto se povukao sa tog takmičenja zbog povrede karlice.

Voker se povredio 28. jula na mitingu u Monaku, kada je nezgodno pao na strunjaču i kukom udario o zemlju, što je dovelo do povrede karlice. Vokerov agent Piter Stabs rekao je da atletičar oseća velike bolove dok hoda i kada pomera karlični zglob.

Voker je titulu u skoku s motkom osvojio 2007. godine na SP u Osaki, a dve godine ranije na šampionatu u Helsinkiju je osvojio srebrnu medalju.

Dvadesetosmogodišnjak je u karijeri osvojio i titulu dvoranskog svetskog prvaka, na prvenstvu u Moskvi 2006. godine, dok se dve godine kasnije, na istom takmičenju, u Valensiji okitio srebrnom medaljom.