Beogradski mediji prenose da je potvrda ove vesti stigla i iz Ateljea 212, matičnog pozorišta proslavljenog glumca.
Petar Kralj, koji je u svojoj karijeri ostvario preko 200 uloga, a na pozorišnim daskama igrao više od 3.000 puta, poslednjih meseci bio je ozbiljno bolestan, usled čega je više puta hospitalizovan.
Petar Kralj je rođen u Zagrebu 1941. godine.
Diplomirao je na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu. Gimnaziju je završio u Novom Sadu. Bio je član Ateljea 212 od 1968. do 1979. godine, kada je prešao u slobodne umetnike.
Najviše je igrao u Ateljeu 212 i Narodnom pozorištu.
Nosilac je brojnih priznanja, kao i četiri nagrade za životno delo, između ostalog nagrada
Miloš Žutić,
Pavle Vujisić, statuete
Joakim Vujić kao i najprestižnije nagrade
Dobričin prsten, koja se jednom godišnje dodeljuje za životno delo.
Igrao je i u Narodnom pozorištu, na filmu, a ogromnu popularnost stekao je ulogama u više televizijskih serija.
U prvoj rekaciji na vest o smrti Petra Kralja pozorišni umetnik Jovan Ćirilov za B92 je rekao da je Kralj bio izvanredan glumac, van svake serije i izuzetan čovek.
Više čitajte na sajtu
b92.net/kultura.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 102
Pogledaj komentare