Kako je objavila Uprava za bezbednost lanca ishrane te zemlje reč je o potencijalno kancerogenom proizvodu gljivice "aspergillus" kojim, kako je saopšteno, zasad nije zaražen nijedan stanovnik, niti je pronadjen ijedan kontaminirani uzorak mleka, prenosi Rojters.
"Vlasti su preduzele neophodne mere da spreče prenošenje aflatoksina sa kontaminiranog kukuruza u konzumno mleko", navela je u saopštenju nadležna uprava.
Nema podataka o tome kako je utvrdjena toksičnost kukuruza i koliki deo ovogodsišnjeg madjarskog roda je zaražen aflatoksinom.
Prema proceni madjarskog ministarstva poljoprivrede, u ovoj zemlji je, posle suše koja je gotovo prepolovila prinose, ubrano 4,4 do 4,5 miliona tona kukuruza.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 4
Pogledaj komentare