Srbija

Petak, 30.12.2011.

16:05

Srbija 2012. dobija Razvojnu banku

Vlada Srbije je na telefonskoj sednici usvojila Predlog zakona o osnivanju razvojne banke, kaže državni sekretar Ministarstva finansija Goran Radosavljević.

Izvor: Beta

Default images

"Predlog tog zakona biće upućen Skupštini na usvajanje u redovnoj proceduri, a razvojna banka trebalo bi da počne da radi u drugoj polovini 2012", rekao je on.

On je istakao da će razvojna banka kredite privredi plasirati preko poslovnih banaka.

Za osnivanje razvojne banke nije predviđen novac u republičkom budžetu za 2012. godinu, već je planirano da njeni osnivači budu postojeće državne institucije koje se bave kreditiranjem. Postoji mogućnost, kako je rekao Radosavljević, i dokapitalizacije razvojne banke, odnosno da njen manjinski partner bude naka međunarodna finansijska institucija.

Razvojna banke će, kako je predviđeno, odobravati srednjoročne i dugoročne kredite uglavnom malim i srednjim preduzećima kao i izvoznicima.

Njeno poslovanje neće kontrolisati Narodna banka Srbije, koja je kontrolor poslovnih banaka, već poseban nadzorni organ.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: