Srbija

Sreda, 07.12.2022.

13:30

B92.net saznaje: Na pijacama bez fiskalnih kasa još godinu dana

Pijačni prodavci neće morati da imaju fiskalne kase još godinu dana, saznaje B92.net.

Izvor: B92.net

B92.net saznaje: Na pijacama bez fiskalnih kasa još godinu dana
Foto: BalkansCat/Shutterstock

Naime, na sastanku predstavnika Ministarstva finansija i Udruženja pijačnih prodavaca "Opstanak“ usaglašeno je da se do 31.12. 2023. godine produži rok u kome obavezu fiskalizacije nemaju obveznici fiskalizacije koji se bave prometom dobara i usluga na pijačnim tezgama.

U skladu sa navedenim, Ministarstvo finansija će inicirati odgovarajuću izmenu Uredbe o određivanju delatnosti kod čijeg obavljanja ne postoji obaveza evidentiranja prometa na malo preko elektronskog uređaja.

Podsetimo, za pijačne prodavce primena novog zakona o fiskalizaciji trebalo bjeda počne 1. januara 2023. godine. Iako je primena fiskalizacija počela još u maju 2022. godine, pijačni prodavci su bili izuzeti iz ovog zakona sve do početka sledeće godine.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Isporučili benzin prvi put posle tri decenije

Vlasti Azerbejdžana saopštile su da je državna naftna kompanija SOCAR isporučila 1.220 tona benzina Jermeniji, što predstavlja prvu takvu pošiljku između dve zemlje u poslednjih 30 godina, u okviru postepenog poboljšanja odnosa nakon dugogodišnjih sukoba.

7:53

19.12.2025.

5 h

Svet

SAD dale rok

Sjedinjene Američke Države postavile su rok Švajcarskoj do 31. marta 2026. za postizanje pravno obavezujućeg sporazuma o carinama između dve zemlje.

14:18

18.12.2025.

23 h

Podeli: