Srbija

Subota, 08.01.2022.

13:40

Vučić saopštio dobre vesti: "3,9 milijardi evra; više nego rekordne 2019. godine" VIDEO

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da je Srbija 2021. godinu završila sa višom stopom stranih direktnih investicija nego rekordnu 2019. godinu.

Izvor: B92.net

Podrazumevana plava slika

Reč je o 3,9 milijardi evra.

"Mislim da je Ruzvelt jednom rekao da priznanje, nagrade i zahvalnost pripadaju onima koji se bore, onima koji su u areni, ringu, a ne onima koji dobacuju, kibicuju ili ometaju druge dok nešto važno i vredno rade. Mislim da ne postoji ništa važnije nego da se borite za svoju zemlju", rekao je Vučić u videu objavljenom na njegovom instagram profilu "buducnostsrbijeav".

Kako je istakao, on je upravo zato izabrao drugi dan Božića da prenese divnu vest svim građanima Srbije.

"Zajedno i ujedinjeni uspeli smo da postignemo izvanredan rezultat. Dobili smo preliminarne rezultate po kojima je Srbija 2021. godinu završila sa višom stopom i višim nivoom stranih direktnih investicija nego rekordnu 2019. - sa 3,9 milijardi evra", naveo je predsednik.

Vučić je čestitao svim građanima naše zemlje na ovom rezultatu, istakavši da smo samo zajedno i ujedinjeni to mogli da uradimo. Kako je naglasio, ovo znači više posla, više plate i penzije.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

36 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

12 h

Blokirane sankcije

Pukla sloga u EU: Grčka rekla "ne" Briselu

Grčka se pojavila kao ključna prepreka najnovijem krugu sankcija Evropske unije protiv Rusije, protiveći se odredbama usmerenim na ruski transport tečnog prirodnog gasa (LNG).

13:13

20.7.2026.

10 h

Podeli: