Srbija

Četvrtak, 17.10.2019.

10:21

Usvajanje Zakona o socijalnim kartama očekuje se na jesen

Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Đorđević rekao je da je zadatak ministarstva i vlade iskorenjivanje siromaštva.

Izvor: Tanjug

Usvajanje Zakona o socijalnim kartama očekuje se na jesen
FOTO: Depositphotos, branex

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva on je kazao da ova vlast ne želi da demagoški priča da nešto postoji, već da svojim koracima i delima pokaže da ide ka tom cilju.

Put ka tome je Zakon o socijalnim kartama čije se usvajanje očekuje na jesenjem zasedanju parlamenta.

"To je prvi korak da vidimo kakva nam je struktura stanovništva, da državna davanja koja se povećavaju svake godine idu na pravu adresu. Da oni kojima je to najpotrebnije dobijaju u većoj meri, i da taj novac koji država daje, a on nije mali, ode na pravu adresu", naveo je Đorđević.

Srbija je među zemljama koje za socijalnu zaštitu izdvajaju najmanje u Evropi - 3,3 puta manje od evropskog proseka, a manje izdvaja samo Rumunija, naveo je RTS.

"Mi moramo da idemo ka tome da nećemo samo da dajemo kroz davanja, jer je to nešto čime se samo privremeno gasi požar, a morate suštinski nešto da promenite. Ovaj dan ćemo posvetiti onim najmlađima, na njima je budućnost. Mi želimo da buduće generacije nemaju problem koji mi imamo danas. Da ne dajemo više para, već da vidimo kako da pružimo mogućnost da oni imaju zaposlenje, da obrazujemo pravi kadar, da mogu da rade, zasnuju porodicu, da ne očekuju da im država daje pare, nego da mogu svojim radom da to ostvaruju i da na taj način imaju sigurnost", kazao je Đorđević.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Srbija

Oglasio se NIS: Ovo je plan za Rafineriju

U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, a prva isporuka naftnih derivata iz rafinerije očekuje se 27. januara.

11:09

19.1.2026.

1 d

Svet

EU sprema odmazdu prema Americi

Države EU razmatraju mogućnost uvođenja carina SAD u vrednosti od 93 milijarde evra kao odgovor na pretnje američkog predsednika Donalda Trampa prema NATO saveznicima koji se protive njegovom planu da preuzme Grenland, piše "Fajnenšel tajms" (FT).

20:41

18.1.2026.

1 d

Podeli: