Region

Utorak, 11.02.2014.

19:33

Uzaludne nade za posao u Norveškoj

Građani Bosne i Hercegovine, zbog najava se u Norveškoj traži radna snaga, ponadali su se kako bi, mogli bar na nekoliko meseci da žive u ovoj obećanoj zemlji.

Izvor: Biznis plus

Default images

Kada se kaže obećana zemlja, misli se na podatak koji je nedavno objavljen, a to je da "Norveška ima i viška novca u svom budžetu". Tamo, dakle, nema zime.

Međutim, tamo najverovatnije nema ni posla za Bosance jer, kako prense regionalni mediji, nekoliko kompanija koje posluju na globalnom nivou, traži radnike u Norveškoj iz cele Evrope.

"Sve činjenice u ovim člancima nisu tačne, jer se ne precizira da se navedene mogućnosti zapošljavanja odnose na državljane EFTA zemalja (Evropsko udruženje slobodne trgovine). Što se tiče državljana BiH , oni moraju da predaju zahtev za boravišnu i radnu dozvolu pre dolaska u Norvešku. Takođe, sami sebi moraju obezbediti ponudu za posao u Norveškoj" , kažu iz norveške ambasade u Sarajevu.

Iz Agencije za rad i zapošljavanje BiH kažu kako do sad nisu imali nikakvih kontakata sa poslodavcima iz te države, te kako se ono što je objavljeno na stranici EURES - a više odnosi na građane EU i namera poslodavaca iz Norveške je da privuku radnike iz EU, a ne iz trećih zemalja, ističu iz Agencije .

"Mi samo imamo informaciju da bi te kompanije zaposlile i radnike iz BiH , između ostalih . Moje mišljenje je da će oni više zapošljavati ljude koji ne treba da sređuju radnu dozvolu , a radnicima iz BiH je ona potrebna " , istakla je direktorka portala BoljiPosao.com Aida Zejčinović , i dodala kako je jako puno ljudi iz BiH koji su i inače zainteresovani za poslove u inostranstvu .

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

45 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Isporučili benzin prvi put posle tri decenije

Vlasti Azerbejdžana saopštile su da je državna naftna kompanija SOCAR isporučila 1.220 tona benzina Jermeniji, što predstavlja prvu takvu pošiljku između dve zemlje u poslednjih 30 godina, u okviru postepenog poboljšanja odnosa nakon dugogodišnjih sukoba.

7:53

19.12.2025.

1 d

Svet

SAD dale rok

Sjedinjene Američke Države postavile su rok Švajcarskoj do 31. marta 2026. za postizanje pravno obavezujućeg sporazuma o carinama između dve zemlje.

14:18

18.12.2025.

2 d

Podeli: