Citroen će do kraja 2012. godine početi da proizvodi dva nova kompaktna sedana, a reč je o modelima C4 L, koji je namenjen pre svega kupcima u Kini i Rusiji, i C-Elysee koji će se prodavati i u nekim evropskim zemljama.
Citroen je odlučio da se uključi u tržišnu utakmicu u jednom od najznačajnijih i najmasovnijih automobilskih segmenata – klasi kompaktnih limuzina.
S obzirom da je 2011. godine kupcima širom sveta isporučeno oko 20 miliona automobila iz ove klase, što predstavlja skoro trećinu godišnje svetske prodaje putničkih vozila, jasno je koliko je ovaj segment značajan za poslovanje automobilskih kompanija.
O tome svedoče i novi modeli Škoda Rapid i Seat Toledo, koji će dodatno pojačati konkurenciju u klasi.
Citroen će napasti tržište paralelno, sa dva nova modela, koja će se prodavati u različitim delovima sveta.
Prvi od njih je model C-Elysee, koji predstavlja Citroenovu verziju niskobudžetne limuzine Peugeot 301. Ovaj automobil proizvodiće se u Španiji, a osim u toj zemlji, biće dostupan i u Turskoj, Centralnoj Evropi i Alžiru.
Citroen C-Elysee razlikovće se od srodnog modela kompanije Peugeot po detaljima na prednjem delu automobila, kao što su branik, maska hladnjak i farovi, dok će pozadi najveće izmene pretrpeti stop svetla.
Automobil će biti dugačak 4,43 m, širok 1,7m, a visok 1,47 m, dok će međuosovinsko rastojanje iznositi 2,65 m, a vlasnici će raspolagati prtljažnim prostorom kapaciteta 506 litara.
Citroen C-Elysee biće dostupan sa novom generacijom VTi benzinskih motora sa 72 i 115 ks i HDi dizelašem sa 92 ks.
Citroen C4 L 2012.
Druga Citroenova limuzina koja će se pojaviti do kraja godine biće nešto skuplji i napredniji automobil. U pitanju je model C4 L koji je baziran na istoimenoj hečbek varijanti, a od koje će biti duži za oko 10 cm.
Prema informacijama iz francuske kompanije, C4 L proizvodiće se u Kini i Rusiji, a prodavaće se na tržištima tih zemalja.
Proizvodnja će najpre startovati u Kini, krajem 2012. godine, a zanimljivo je da je Citroen C4 L prvi model tog proizvođača koji je dizajniran u Citroenovom centru u Šangaju.
Prvi automobili sa proizvodnih traka pogona u Rusiji pojaviće se u prodaji prvoj polovini 2013. godine.
Citroen C4 L imaće bogatiju opremu od modela C-Elysee, a kupcima će biti ponuđene tri benzinske verzije opremljene THP motorima od 152 i 172 ks, kao i VTi agregatom od 136 ks.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukobi na Bliskom istoku se šire. Posle izraelskih vazdušnih napada na najveće iransko gasno polje, Tramp je protiv nastavka napada na iransku energetsku infrastrukturu. Teheran preti odmazdom.
Američka vojska zvanično je poverila budućnost svoje odbrane kompaniji Anduril Industries, potpisivanjem okvirnog ugovora koji bi mogao da dostigne vrtoglavu vrednost od 20 milijardi dolara.
EU mora da se pripremi za novi talas migracija, upozorile su danas premijerka Italije Đorđa Meloni i premijerka Danske Mete Frederiksen u pismu predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen.
Rat u Ukrajini – 1.485. dan. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov potvrdio je da su pregovori između Moskve i Kijeva, uz posredovanje SAD, na pauzi. Najmanje tri osobe povređene su jutros u Odesi, a jedna u Zaporožju.
Naučnici su identifikovali molekul iz krvi burmanskih pitona koji smanjuje apetit kod gojaznih miševa, a koji bi mogao da posluži kao osnova za razvoj novih lekova protiv gojaznosti, navodi se u najnovijoj studiji.
Uporedna karta Irana i bivše Jugoslavije, u čijem sastavu je bila i Srbija, izazvala je lavinu komentara na društvenim mrežama u jeku ratnog sukoba na Bliskom istoku.
Naučnici su identifikovali molekul iz krvi burmanskih pitona koji smanjuje apetit kod gojaznih miševa, a koji bi mogao da posluži kao osnova za razvoj novih lekova protiv gojaznosti, navodi se u najnovijoj studiji.
Jedan lekar na društvenim mrežama upozorio je na tri česta simptoma koja ljudi nikada ne bi smeli da ignorišu i objasnio zašto je zbog njih važno potražiti lekarsku pomoć.
Srpska premijera holivudsko-srpskog akcionog naučno-fantastičnog filma "Gospodar Oluje" zakazana je za 7. april u MTS dvorani, nakon čega 9. aprila kreće i redovna distribucija u bioskopima širom Srbije.
"Balkan, Balkan, Balkan, ovo je Balkan, come on!", to su bili stihovi zbog kojih je Eli odlučila da počne da uči srpski, a sada naš jezik priča savršeno.
Džesi Metkalf, glumac najpoznatiji po ulozi baštovana Džona Rolanda u hit seriji Očajne domaćice, otkrio je zašto je napustio seriju nakon prve sezone.
Conflicts in the Middle East are escalating. After Israeli airstrikes on Iran's largest gas field, Trump is opposed to continuing attacks on Iranian energy infrastructure. Tehran is threatening retaliation.
In cooperation with the Public Prosecutor’s Office for Organized Crime in Belgrade and Europol, police arrested five individuals—members of an organized criminal group—while two others are still being sought.
Unidentified drones were spotted over the U.S. military base Fort Leslie J. McNer, where U.S. Secretary of State Marco Rubio and Defense Secretary Pete Hagseth reside, prompting heightened security measures, U.S. officials said.
Attacks on commercial ships in the Middle East this month have effectively closed the crucial Strait of Hormuz for tankers, shaken the oil market, and forced producers to seek alternative routes to deliver fuel to customers around the world.
Većina kupaca na Sajmu automobila u Beogradu spremno je da izdvoji od 25.000 do 30.000 evra za kupovinu vozila, a budžet do 50.000 evra se smatra prihvatljivim za premijum modele.
Italijanski proizvođač luksuznih sportskih automobila Ferrari saopštio je danas da je privremeno obustavio isporuke na Bliski istok zbog rata u regionu.
Komentari 14
Pogledaj komentare