Novi član Citroenove DS porodice mogao bi uskoro da postane i jedan krosover automobil. Kako piše Auto Bild, prethodnica serijskog modela koji će biti dugačak oko 4,7 m, biće predstavljena krajem aprila na auto-salonu u Šangaju.
Budući model imao bi u ponudi benzinske i dizel agregate, kao i dizel-električni hibridni pogon. Kupcima bi bile ponuđene verzije sa prednjim, ali i sa pogonom na sva četiri točka.
Kod hibridne varijante dizel motor bi pokretao prednje točkove, dok bi se snaga elektomotora prenosila na zadnju osovinu. U verzijama sa konvencionalnim motorima, dostupan bi bio samo prednji pogon.
Citroen DSX najpre bi počeo da se proizvodi u Kini, i to početkom 2014, dok bi evropska proizvodnja startovala krajem iste godine. Dizel-hibridna verzija u Evropi bi se sastojala od HDi jedinice sa 163 ks i elektromotora koji razvija 37 ks (27 kW), a ukupna izlazna snaga iznosila bi 200 ks, kao kod modela Peugeot 3008 Hybrid4.
Procenjuje se da bi početna cena ovog automobila na evropskom tržištu iznosila 39.000 evra.
Pročitajte o Citroenu DS5. Pročitajte o konceptu Citroen Numero 9. Pročitajte o Citroenu DS3 Cabriolet.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 6
Pogledaj komentare