Automobili

Subota, 01.02.2014.

17:39

Potpuna zabrana saobraćaja na pojedinim putnim pravcima

Ministarstvo saobraćaja donelo odluku da se zbog vremenskih uslova na teritoriji Republike Srbije zabranjuje saobraćaj svih vozila na deonici autoputa Subotica - Novi Sad, u oba smera, od saobraćajne petlje “Subotica sever” do saobraćajne petlje “Temerin”.

Default images

Osim na delu autoputa, saobraćaj je zabranjen i na sledećim putnim pravcima:

Stajićevo – Čenta
Srbobran – Sirig
Bačka Topola – Feketić
Bački Jarak – Novi Sad
Granični prelaz “Bačalmaš” – Bajmok
Bačka Topola – Tornjoš
Savino Selo – Kula
Bačka Topla – Lipar
Kljajićevo – Gornja Rogatica – Bački Sokolac
Vrbas – Feketić
Novi Bečej - Bašaid
Kovačica – Padina – Samoš
Kovačica – Uzdin
Baranda – Opovo
Zimonjić – Velebit
Čantavir – Tornjoš
Samoš - Dobrica


Navedeni režim saobraćaja biće na snazi u zavisnosti od vremenskih uslova i procene bezbednog odvijanja saobraćaja, a najkasnije do ponedeljka 3. februara 2014. kada će se izvršiti nova analiza bezbednog odvijanja saobraćaja.

Za vreme navedenog režima saobraćaja upravljač puta, u skladu sa zakonom, vršiće procenu bezbednog odvijanja saobraćaja, i može, u saradnji sa saobraćajnom policijom, kada se za to steknu bezbedni uslovi (prohodan, očišćen i bezbedan put za saobraćaj), da dozvoli puštanje vozila koja ne prelaze 3,5t najveće dozvoljene mase.

O ovom režimu saobraćaja obavešteno je Ministarstvo unutrašnjih poslova i Ministarstvo spoljnih poslova kako bi se obavestile nadležne institucije u Republici Mađarskoj i kako bi se smanjilo nagomilavanje vozila na graničnim prelazima, odnosno da se vozila pravovremeno sa mađarske strane upućuju prema Republici Hrvatskoj.

Pravac za tranzit, odnosno ulaz/izlaz, kroz Republiku Srbiju iz smera Republike Hrvatske je autoput, prelaz Batrovci.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

21 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: