Automobili

Ponedeljak, 29.11.2010.

07:31

FIAT: Alfa i Jeep iz iste fabrike

FIAT planira da izrađuje putnička i sportsko-terenska vozila robne marke Jeep i Alfa Romeo u njegovoj fabrici Mirafjori u Torinu.

Default images

Italijanski gigantski proizvođač automobila će na tom projektu sarađivati sa američkom grupom Chrysler, kaže izvršni direktor FIAT-a Serđo Markione.

Markione je najavio formiranje zajedničkog preduzeća sa Chryslerom u torinskoj fabrici automobila Mirafjori, navodeći da će se u zajedničkoj firmi izrađivati vozila robne marke Alfa Romeo i Jeep.

FIAT, inače, kontroliše treću po veličini američku kompaniju, Chrysler, sa 20 odsto udela u vlasništvu.

U fabrici Mirafjori, koja zapošljava 5.800 radnika, minule godine proizvedeno je 178.000 vozila, a plan je da se proizvodnja znatnije poveća u 2012. Novi modeli biće spremni za treće tromesečje 2012. godine.

Markione, koji je istovremeno i direktor Chryslera, zatražio je postizanje dogovora o uvođenju fleksibilnijeg radnog vremena u italijanskim pogonima, kao jedan od uslova da se krene sa ostvarenjem plana ulaganja od 20 milijardi evra u razvoj FIAT-a.

Ako se sa sindikatima postigne dogovor o novim pravilima rada, italijanski najveći proizvođač kola namerava da u periodu do 2014. godine uloži 20 milijardi evra u unapređivanje proizvodnje u sadašnjim pogonima i u razvoj novih modela.

Markione je kazao da će biti neophodno da se nova pravila rada uvedu i u fabriku Mirafjori, kako bi se povećao broj smena i smanjila odsustva sa posla. Plan je, prema rečima Markionea, da obim proizvodnje dostigne 280.000 vozila godišnje.

FIAT nagrađuje inovativne radnike

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: