Srbija

Petak, 19.02.2010.

15:56

Blagi rast indeksa za kraj nedelje

Indeks najlikvidnijih akcija Beogradske berze Belex15 porastao je 0,12 odsto, a opšti Belexline dobio je 0,10 odsto.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

Promet je vredeo 48,83 miliona dinara (494.541 evro) od čega je četvrtina ostvarena u trgovini obveznicama RS. Učešće stranih investitora bilo je 42,5 odsto u ukupnoj i 51 u trgovini akcijama pri čemu u kupovini akcija 59 a u prodaji 44 odsto.

Najveći rast u kontinuiranoj trgovini, kao i u prethodna dva dana, ubeležio je BIP [BIPB], od 19 procenata, na 87 dinara za akciju, uz solidan promet od 1,67 miliona dinara.

Na listi dobitnika sledi Progres [PRGS] sa rastom od gotovo osam odsto i prometom od 3,63 miliona dinara, Pupin telekom [PTLK] je poskupeo gotovo četiri procenta, Fidelinka [FIDL] tri a Tigar [TIGR], sa A Listinga, procenat i po uz pozamašan promet od 8,35 miliona.

Gubitnike predvodi prevoznik Lasta [LSTA] padom od devet i po procenata, Vino Župa [VINZ] je pojeftinilo šest i po, a Simpo [SMPO] procenat i po. Pad su zabeležile i dve akcije iz berzanske trgovine - Alfa plam [ALFA], sa B Listinga, se spustio nešto više, a Sojaprotein [SJPT], sa A Listinga, nešto manje od procenat.

Najveći promet na kontinuiranom segmentu realizovan je akcijama AIK banke [AIKB], od 10,22 miliona dinara. Medju akcijama sa većim prometom našla se i Univerzal banka [UNBN] sa 1,9 miliona dinara.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: