Srbija

Subota, 20.02.2010.

12:16

Užice: Spremne lokacije za stanove

Grad Užice raspolaže sa petnaestak lokacija za jeftinu stanogradnju koje se brzo mogu ponuditi potencijalnim investitorima.

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

Gradonačelnik Užica Jovan Marković kaže da su nadležne gradske službe dobile zadatak da u saradnji sa Direkcijom za imovinu, regulišu imovinske pravne odnose, posle čega će uslediti raspisivanje tendera i odabir najpovoljnijih investitora.

"Interes grada je da dobije što jeftinije stanove, a određen broj stanova koji pripadne lokalnoj upravi biće upotrebljen za zamenu imovine sa Vojskom Srbije", tvrdi Marković.

Vojna kasarna u Krčagovu, sa oko 17 hiljada kvadratnih metara poslovnog prostora i oko 26 hektara zemljišta pogodnog za stambenu izgradnju, svakako da je za Užičane najatraktivniji prostor za jeftinu gradnju.

"Vrednost kompleksa kasarne procenjena je na oko osam miliona evra i intenzivno pregovaramo sa Ministarstvom odbrane da grad Užice u naredne četiri godine, prema akcionom planu koji će uskoro biti usvojen, otkupi kasarnu u vidu izgradjenih stanova koji vojsci nedostaju", ističe Marković.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: